×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Fiskālās disciplīnas līgums

Nupat Briselē 25 Eiropas Savienības valstis, tostarp arī Latvija, parakstīja starpvalstu līgumu par ekonomiskās un monetārās savienības stabilitāti, koordināciju un pārvaldību.

 

Ko Latvijai tas nozīmē? Parakstot šo dokumentu, ko īsāk dēvē par fiskālās disciplīnas līgumu, mēs apņemamies sabalansēt valsts budžetu, samazināt tā deficītu, ar laiku mēģināt radīt tā pārpalikumu, lai izvairītos no dažādām nepatikšanām, kas rodas, piemēram, nonākot ekonomiskās krīzes situācijā. Līguma mērķis ir noteikt stingrāku fiskālo disciplīnu eirozonā, panākt ekonomisko stabilitāti nākotnē un veicināt starpvalstu koordināciju.

Lai gan Latvija pagaidām vēl nav eirozonas valsts (17 valstīm līgums ir obligāts), taču diez vai lieku reizi vajag atgādināt, cik svarīgi ir dzīvot taupīgi pat tad, ja šķiet: ir īstais brīdis spiest gāzi grīdā.

Nereti dzirdēts viedoklis, ka pārlieka taupība un disciplīna var būt arī bremzējošs faktors valsts tālākajai attīstībai, taču diez vai naudas lietās riskēt ir vērts. Pagaidām šo līgumu nav parakstījušas divas valstis – Lielbritānija un Čehija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+