Uncategorized

“Fitch” pazemina Francijas kredītreitingu 16

Foto-LETA/AFP

Starptautiskā reitingu aģentūra “Fitch” piektdien, 12.jūlijā, pazemināja Francijas kredītreitingu, lēmumu pamatojot ar lielo valsts parādu un drūmajām ekonomikas izaugsmes prognozēm.

Līdz šim Francijai aģentūra bija piešķīrusi iespējami augstāko reitingu – “AAA” -, taču tagad tas pazemināts par vienu pakāpi līdz vērtējumam “AA+”. Abas pārējās lielākās reitingu aģentūras – “Standard & Poor’s” un “Moody’s” Francijas vērtējumu pazemināja jau pērn.

“Fitch” prognozē, ka Francijas valsts parāds nākamgad pārsniegs 96% no iekšzemes kopprodukta (IKP), un norāda, ka tai vairs nav citas iespējas kā pazemināt līdzšinējo kredītreitingu, jo Francijas parāds ievērojami pārsniedz “AAA” kategorijā esošo valstu vidējo līmeni – 49%.

Tomēr aģentūra norāda, ka Francijas vērtējuma nākotnes izredzes esot stabilas.

Kopš pie varas 2012.gadā nāca prezidenta Fransuā Olanda vadītā sociālistu valdība, Parīze, cenšoties mazināt budžeta deficītu, ir paaugstinājusi nodokļus un īstenojusi dažas ierobežotas reformas.

Tomēr turpinoties eirozonas krīzei, valdības īstenotie pasākumi izrādījušies neefektīvi, un bezdarbs maijā sasniedza 10,9% – augstāko līmeni pēdējo 15 gadu laikā.

“Fitch” prognozē, ka šogad Francijas IKP saruks par 0,3%, taču 2014.gadā valsts ekonomika atgriezīsies pie nelielas izaugsmes, kas sasniegs 0,7%.

Aģentūras prognozes ir pesimistiskākas kā pašas Francijas valdības aplēses – 0,1% recesija šogad un 1,2% liela izaugsme 2014.gadā.

LA.lv