×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Fizikālās medicīnas procedūras palīdz ātrāk atveseļoties (1)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com
Ir sākusies rudens sezona, kad cilvēki biežāk saaukstējas, un nepieciešams ātrāk atgūt veselību. Fizikālā medicīna ir viens no ārstniecības veidiem, kas palīdz ātrāk atveseļoties. Tā ir medicīnas nozare, kuras pamatā ir ārējās vides iedarbība uz cilvēka organismu. Cilvēka lielākais orgāns – āda, kurā ir liels daudzums nervu receptoru, saskaroties ar ārējās vides ietekmi uztver fizikālo faktoru kairinājumu un noraida to uz centrālo nervu sistēmu. Fizikālo faktoru iedarbībā atbrīvojas bioloģiski aktīvas vielas, kas mazina sāpes, uzlabo asinsriti un vielmaiņas procesus. Jau Hipokrāta laikos ir minētas dažādas cilvēka veselības uzlabošanas procedūras, iedarbojoties ar ārējiem vides faktoriem, kā, piemēram, ūdens procedūras, apdūmošana ar aromātiskām vielām. Taču ievērojams fizikālās terapijas uzplaukums sākās XVIII gadsimtā, kad Faradejs atklāja elektromagnētisko indukciju un tika izgatavoti elektriskās enerģijas ģeneratori.

Rakstnieku poliklīnikas fizikālās medicīnas kabinetā ir iespēja veikt šādas fizikālās medicīnas procedūras:

– darsonvalizāciju,

– magnētterapiju,

– ultraskaņas terapiju,

– elektroforēzi,

– sinusiodālo modulēto strāvu jeb elektroterapiju,

– mikroviļņu terapiju,

– ultraīsviļņu terapiju,

– tubus kvarca terapiju.

Darsonvalizācija ir vājas maiņsstrāvas pievade organisma audiem. Izmantojot šo fizikālās medicīnas metodi cilvēks jūt vieglu durstīšanu, un pēc procedūras iedarbības vietā ir redzams ādas apsārtums (asinsvadu paplašinājums). Rezultātā aktvizējas vielmaiņa un samazinās sāpes. Indikācijas, lai veiktu darsonvalizāciju ir nedzīstošas čūlas un ādas plaisas, varikozas kāju vēnas, radikulīts, matu izkrišana.

Magnētterapija procedūra ir droša magnētiskā lauka izmantošana, kura ietekmē cilvēkam rods siltuma sajūta, un tā rezultātā pastiprinās asins un limfas cirkulācija, aktivizējas vielmaiņa, kā arī samazinas iekaisumi, tūskas un sāpes. Procedūras ilgums ir 20-30 minūtes. Magnētterapiju ieteicams veikt dažādu locītavu slimību un veģetatīvi distrofisko veselības traucējumu gadījumos.

Ultraskaņas procedūras pamatā ir ultraīsviļnu enerģijas pārvaidošana siltuma enerģijā. Procedūras rezultātā samazinās sāpes, nostiprinās saistaudi, paplašinās asinsvadi, kā arī uzlabojas vielmaiņas procesi. Procedūras ilgums ir 5-10 minūtes. Procedūra ir ieteicama akūtu ādas un zemādas iekaisumu, muskuļu traumatisko iekaisumu, ekstermitāšu asinsvadu slimību, apsaldējumu, elpošanas orgānu slimību gadījumos.

Lai veiktu fizikālās medicīnas procedūras, ir nepieciešams fizikālās medicīnas ārsta, ģimenes ārsta, ķirurga, neirologa vai rehabilitologa norīkojums. Rakstnieku poliklīnikas fizikālās medicīnas kabinets strādā pēc pieraksta. Informāciju par pieņemšanas laiku Jūs atradīsiet poliklīnikas mājas lapā www.poliklinika.lv vai zvanot uz poliklīnikas reģistratūru 67214197. Poliklīnika ir noslēgusi sadarbības līgumus ar lielākajām veselības apdrošināšanas kompānijām. Poliklīnika atrodas pašā Rīgas centrā (Raiņa bulvārī 27) un ir netālu no autoostas un Centrālās dzelzsceļa stacijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Laba ārstēšanās metode!

Draugiem Facebook Twitter Google+