×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
22. februāris, 2017
Drukāt

Fizikas skolotāji apmeklē CERN

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Jau otro gadu pēc kārtas 23 Latvijas skolu fizikas skolotāji devušies uz Eiropas kodolpētniecības centru CERN (Conseil Europeen pour la Rechercle Nucleaire) Šveicē. Apmeklēt CERN skolotāji var, pateicoties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstam.

Latvijas skolotājiem no vairākām Rīgas un reģionu skolām Šveicē ir iespēja saprast, kas notiek kodolpētniecības centrā, lai pēc tam par to stāstītu skolēniem. Pēc šī brauciena par kodol­pētniecību skolotāji varēs skolēniem stāstīt nevis abstrakti, bet gan balsoties uz pašu redzēto.

“Uz CERN skolotāji brauc, lai paplašinātu savu redzesloku, lai mēs Latvijas skolās varētu mācīt kaut ko modernu, jo, kā zināms, CERN ir pasaules lielākā elementārdaļiņu pētniecības organizācija, kur notiek lielākie zinātnes atklājumi,” teic RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes profesors un CERN zinātniskais līdzstrādnieks Toms Torims. CERN skolotājiem bija arī iespēja tikties ar pasaulē pazīstamiem pētniekiem. RTU ir vienīgā universitāte Latvijā, kas noslēgusi sadarbības līgumu ar CERN, tādējādi kļūstot par kodol­pētījumu un inženierzinātņu jaunāko teoriju un atklājumu tiltu uz Latviju. Sadarbība ar pasaulē nozīmīgāko elementārdaļiņu izpētes laboratoriju RTU sniedz unikālu iespēju jauno pētnieku sagatavošanā un globālu pētniecības projektu izstrādē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+