×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Beļģijā eitanazēta fiziski vesela 24 gadus veca sieviete, kura vienkārši vēlējusies mirt (10)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pretrunīgi vērtētu eitanāzijas gadījumu virkne Beļģijā turpinās: eitanāzija veikta 24 gadus vecai, veselai sievietei Laurai, kura šovasar izvēlējās eitanāziju psiholoģisku iemeslu dēļ.

“Viņai bija labi draugi, garšoja laba kafija un patika teātris. Un viņa jau kopš bērnības vēlējās nomirt. 24 gadus vecā Laura nemitējās atkārtot: “Dzīve nav domāta man,” rakstīja izdevums “DeMorgen”.

Šovasar ar eitanāzijas palīdzību viņas iekšējo konfliktu, depresijas un pašdrestukcijas pilnā dzīve beidzās. Laurai veica nāvējošu injekciju, lai gan viņa bija fiziski vesela un tikai 24 gadus jauna.

Eitanāziju psiholoģisku iemeslu dēļ veic gadījumos, kad psihiatrs ir devis slēdzienu, ka sāpes nevar atvieglot pacientam pieņemamā veidā. Tas nozīmē, ka Laura varēja būt ārstējama, bet jaunā sieviete nolēma, ka vienīgā pieņemamā “ārstēšana” ir nāve.

Līdzīgi ar eitanāzijas palīdzību mira Godlīva de Trojēra (64), vesela beļģu sieviete, kas sirga ar depresiju un Anna G (44), kas lūdza atvieglot psiholoģiskās sāpes pēc tam, kad viņu bija seksuāli izmantojis viņas psihiatrs, kurš ārstēja viņu no anoreksijas.

Martā Beļģijas federālās eitanāzijas komisijas vadītājs ziņoja, ka 50 līdz 60 eitanāzijas ik gadu veic psiholoģisku iemeslu dēļ. Līdzīgi gadījumi ir Nīderlandē, kur ziņots, ka 2013. gadā veiktas 42 eitanāzijas psiholoģisku iemeslu dēļ un 97 cilvēkiem ar demenci.

Beļģijā nav notikuši kriminālprocesi par ļaunprātīgu eitanāzijas likuma izmantošanu.

Savukārt Kanādas Augstākā tiesa anulējusi Kanādas asistētas pašnāvības likumu, kas ļāva palīdzēt mirt cilvēkiem, kuri izjūt fiziskas vai psiholoģisku sāpes.

Avots: lifesitenews.com

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Tev ari ir veelesanas eitanaazeties,vai kaa?

  2. tadas lietas veic satans un priecaajas par katru savaakto dveeseli.Vai tiesaam nav saprotams,ka neviens sev nepieskir dziivibu,taatad ari nevienam nav tiesiibu sevi nogalinaat.Kadas gariigas saapes,poptv…..Dzivo,ka pagani,taapec ari skrien uz Belgiju,sevi nonaavet.Uz prieksu debiiliki,jus saatans gaida elle atpeestiem nagiem,kur degsiet visu muuzibu par tadam lietam.

  3. Vajag tos cilvekus aizvest uz AAfriku vai veel kaut kur,jo no komforta un paarpilniibas nojuudzas,cilveeki veersaties pie Dieva visuradiitaaja un saskatiisiet dzives jeegu,jo Dievam uz katru cilveeku ir plaans,un tas ir saatana darbs izniicinaat cilveeku.

  4. Gala paliek gala,un ieliek sievasmati ledusskapi.

  5. Tad jau nebija pilnīgi vesels cilvēks, ja izjūta sāpes.

  6. lasiju vācu avīzē-ļoti sarežgits tas ceļš līdz tiek dota atļauja.gribētāju nenormāli daudz bet daudziem arī atsaka.no visas pasayles tur brauc..

  7. un ka ir ar karu? kur cilvēki ir fiziski un garīgi veseli, bet viņus sūta kara un nogalina?! Viens ir cilvēka brīva griba, lai arī kādā stāvoklī tas būtu un otrs ir masveidīga veselu cilvēku nogalināšana. Cilvēki satraucās par pāris desmit cilvēkiem, kas paši ir izvēlējušies nomirt, taču piever acis miljoniem cilvēku, kas tiek brutali nogalināti…

  8. Ir labi, ka ir tāda valsts, kur ir atļauta eitanāzija. Vienīgi jābūt stingrai kontrolei, lai nenotiktu kādas nelikumības, noziegumi, un cilvēkam pirms tik nopietnas izvēles tiktu sniegta visa nepieciešamā palīdzība.Un kas teica, ka garīgas sāpes ir vieglāk paciešamas kā fiziskas?

  9. Jums tekstus kāds valodnieks vispār pārbauda?

Draugiem Facebook Twitter Google+