Latvijā
Izglītība

“Fizmati” akcijā mēģinās pārliecināt skolēnus studēt fiziku 16


Latvijas Universitātes studenti piedalās Aristoteļa svētkos Doma laukumā.
Latvijas Universitātes studenti piedalās Aristoteļa svētkos Doma laukumā.
Foto: LETA

Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes studenti jeb fizmati maijā organizē akciju “Uzaicini fizmatu ciemos!”, lai atraktīvās nodarbībās skolēniem stāstītu, kāpēc ir vērts savu nākotni saistīt ar fiziku, informē LU.

Ar pārliecību, ka fizikas studijas sniedz iespēju būt perspektīvam kā zinātnē un pētniecībā, tā arī plašākā darba tirgū – ražošanas uzņēmumos, tehnoloģiju attīstībā, būvniecībā, biznesā un politikā, – fizmatiem radās ideja doties ciemos uz skolām, lai dalītos pieredzē par studijām LU Fizikas nodaļā.

“Man liels prieks par šo studentu iniciatīvu. Studijas fizmatos – tā ir izcilības skola! Daudzās profesionālajās jomās šis kvalitātes zīmogs ir pašsaprotams, bet skolēniem tas ir jāpastāsta. Un kas gan vēl labāk par to var pavēstīt kā paši topošie fiziķi?” gandarījumā par akciju dalās kvantu fiziķis, LU asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs.

Līdz vasaras brīvlaikam 8. – 12. klašu skolēniem ir iespēja savā skolā tikties ar fizmatu studentiem, iepazīt, ko nozīmē būt studentam un kāda ir studiju specifika fizmatos. Tāpat skolēniem ir iespēja uzzināt, ko šobrīd dara fiziķi un kāpēc ir vērts studēt fiziku, īsumā iepazīties ar studiju programmu un fizmatu iespējām studijās un ārpus tām, kā arī vērot un iesaistīties fizikas eksperimentos.

Skolas aicinātas pieteikt nodarbību, rakstot uz e-pastu “janis_tjarve@inbox.lv” vai zvanot pa tālruni 26535421 (Jānis Tjarve). Par nodarbību laiku iespējams vienoties individuāli, piesakot laiku līdz pat vasaras brīvlaikam. Nodarbību iespējams organizēt gan vienā klasē, gan aicinot vienkopus interesentus no dažādām klasēm skolā.

LA.lv