×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Fizokarpu var audzēt kā vainagkoku

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Vai fizokarpu var apgriezt un audzēt kā koku, lai tas dārzā aizņemtu mazāk vietas? 
IEVA RĪGĀ

Irbeņlapu fizokarpus ‘Diabolo’, ‘Luteus’ un citas ātri augošas šķirnes, kas veido liela auguma krūmu, var droši audzēt kā vainagkokus, jo tie labi pacieš apgriešanu. Zemnieku saimniecības “Ozoli” kokaudzētavas īpašnieks Indulis Branaburgs iesaka krūmam atstāt vienu resnāko stumbru, bet pārējos izgriezt. No atstātajiem zariem fizokarpa augšdaļā veido vainagu – katru gadu pavasarī piefrizē, lai neaug pārāk kupla lapotne. Pirmajos gados vainagkoks noteikti jāpiesien pie balsta mietiņa, lai tas būtu stabilāks un tievais stumbriņš neliektos. Kad stumbrs sasniedzis ap 5 cm diametru, mietiņu noņem.

Fizokarpu var audzēt arī uz vairākiem stumbriem. Tad visus sānzarus krūma lejasdaļā izgriež, atstāj tikai cekulu, kam dzinumus regulāri cērp.

– Irbeņlapu fizokarps ir viens no skaistākajiem košum­augiem, ko iesaku dārzā stādīt kā solokrūmu vai koku. Tas ir ziemcietīgs un pieticīgs, dekoratīvs no vasaras sākuma līdz vēlam rudenim gan ar savām kupolveida ziedkopām, gan lapām un augļiem, – stāsta I. Branaburgs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+