jelgavasvestnesis.lv/Raitis Supe

FK “Jelgava” paliek tukšā Skopjes peklē 0

“Jelgava” ceturtdien ar sāpīgu zaudējumu noslēdza dalību UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā.
Kvalifikācijas turnīra otrās kārtas atbildes mačā “Jelgava” izbraukumā ar 0:2 (0:2) piekāpās Skopjes “Rabotnički” no Maķedonijas, divu spēļu summā ciešot zaudējumu ar 1:2.
Kā jau bija sagaidāms, šis duelis norisinājās lielā karstumā, turklāt iesākās jelgavniekiem nelabvēlīgi, jo jau sestajā minūtē rezultātu pēc centrējuma un sitiena ar galvu atklāja mājinieku kapteinis Baže Ilijoskijs, bet tikai 11 minūtes vēlāk jau 2:0 panāca Suads Sahiti. Viņš vārtus guva muļķīgā situācijā – izklupienā kļūdījās “Jelgavas” senegāliešu aizsargs Abdulajs Dialo, kas pretiniekiem ļāva izskriet divatā pret vārtsargu Kasparu Ikstenu un gūt vārtus.
“Jelgavas” futbolistiem tikpat kā nevedās uzbrukuma veidošana, kamēr liels pārsvars piederēja “Rabotnički”, taču tikai viens vārtu guvums šajā situācijā spētu Latvijas komandu ievest nākamajā kārtā.
Jau otrā puslaika sākumā Skopjes vienības futbolistiem bija lieliska iespēja gūt trešos vārtus – 57.minūtē piespēle gar vārtiem netika līdz “Rabotnički” spēlētājiem, taču bumba atsitās pret kādu no aizsargiem, Ikstenam to tverot vien pirms pašas vārtu līnijas. Arī tālākajā cīņā liels pārsvars piederēja mājiniekiem, taču, tuvojoties mača izskaņai, “Jelgava” sāka spēlēt agresīvāk.
Dueļa 85.minūtē jelgavniekiem bija iespēja gūt vārtus, taču Mārča Oša sitiens bija tieši rokās “Rabotnički” vārtsargam. Arī pēdējās minūtēs Latvijas klubs centās gūt tos vienus svarīgos vārtus, taču nespēja to izdarīt, ciešot zaudējumu.
Pirmajā komandu tikšanās reizē jelgavnieki bija pārāki ar 1:0, spēlējot savā laukumā. Latvijas klubs uzvaru izrāva vien pamatlaika pēdējās minūtēs, kad pēc tāla Oša auta iemetiena bumbu vārtos no soda laukuma raidīja Gļebs Kļuškins.
Kā zināms, UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā “Jelgava” divu spēļu summā nospēlēja neizšķirti 3:3 pret Bulgārijas vienību Lovečas “Litex”, taču sasniedza otro kārtu, pateicoties izbraukumā gūtajiem vārtiem. Tikmēr “Rabotnički” ar 2:1 pārspēja igauņu klubu Tallinas “Flora”.