Foto – Juris Kalniņš

FK “Jelgava” pēcspēles sitienos izcīna Latvijas kausu 0

Latvijas kausa izcīņas finālā trešdien pie uzvaras savā mājas stadionā tika “Jelgavas” futbolisti, kas pēcspēles sitienu sērijā pārspēja “Skonto” un otro reizi kluba vēsturē tika pie šīs trofejas.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Spēles pamatlaiks un papildlaiks noslēdzās bezvārtu neizšķirti 0:0, bet pēcspēles sitienu sērijā jelgavnieki bija pārāki ar 5:3. Pirms tam spēles otrajā puslaikā “Jelgava” nespēja realizēt uz pretinieku vārtiem nozīmētu 11 metru soda sitienu.

Spēles pirmajās minūtēs iniciatīva piederēja “Jelgavas” komandai, kas vairākas reizes bīstami iespēlēja bumbu pretinieku soda laukumā. Spēles 26.minūtē izcelties varēja “Skonto” vienības turkmenistāņu pussargs Ruslans Mingazovs, tomēr savu komandu glāba “Jelgavas” vārtsargs Kaspars Ikstens. Savukārt 35.minūtē “Skonto” komandu glāba vārtsargs Andrejs Pavlovs, kurš ārpus sava soda laukuma bez noteikumu pārkāpuma prata apturēt pret viņu izskrējušo Vladislavu Kozlovu. Puslaika beigās vien nedaudz pāri vārtiem no labas pozīcijas sita jelgavnieku pussargs Gints Freimanis. Šajā uzbrukumā traumu guva “Skonto” kapteinis Vladislavs Gabovs, kuru nomainīja Ritvars Rugins.

Otrā puslaika ievadā abas komandas spēlēja piesardzīgi, bet 58.minūtē jelgavnieki laukumā sūtīja vienu no saviem līderiem Oļegu Malašenoku. Pāris minūtes vēlāk Pavlovs pēc paša kļūdas bumbas tveršanā muļķīgi pārkāpa noteikumus pret Mārci Ošu, kā rezultātā uz “Skonto” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Tajā gan Pavlovs reabilitējās par paša pieļauto kļūdu, atvairot Romāna Bespalova raidījumu. Spēles 73.minūtē Bespalovs tika pie vēl vienas iespējas izcelties, tomēr viņa sitienu no asa leņķa atvairīja Pavlovs. Cīņas beigās starp teju pilniem abu komandu sastāviem izcēlās grūstīšanās, kā rezultātā tika parādītas uzreiz četras dzeltenās kartītes.

Jau cīņas kompensācijas laikā uzvaru “Skonto” komandai varēja izraut Mingazovs, taču teicami “Jelgavas” vārtos darbojās Ikstens. Atbildes uzbrukumā pret Pavlovu viens izgāja Kozlovs, tomēr viņa sitiens tika veikts no pārāk asa leņķa, lai bumba ielidotu vārtos.

Papildlaikā vēl vienu iespēju gūt vārtus neizmantoja Mingazovs, kad atkal savu komandu glāba Ikstens. Savukārt vēlāk no ļoti tuvas distances ar galvu sita Freimanis, taču viņa raidīto bumbu ar galvu vārtu priekšā atvairīja “Skonto” aizsargs Artjoms Osipovs. Otrajā papildlaika puslaikā neviena no komandām izteiktas vārtu gūšanas iespējas neradīja, bet bīstamākie sitieni padevās jelgavnieku uzbrucējam Maksimam Daņilovam un “Skonto” pussargam Viktoram Morozam.

Pēcspēles sitienu sērijā vienīgo kļūdu “Skonto” rindās trešajā sitienu sērijā pieļāva ganietis Ofosa Apija, bet vienu no jelgavnieku sitieniem realizēja arī vārtsargs Ikstens. Uzvaras sitienu realizēja Boriss Bogdaškins.

Par spēles labāko futbolistu tika nosaukts jelgavnieku pussargs Artis Lazdiņš.

Spēli Zemgales Olimpiskajā centrā klātienē noraudzījās 1650 līdzjutēji.

Līdz ar šo uzvaru “Jelgava” ieguvusi tiesības piedalīties nākamās sezonas UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā.

“Jelgava” Latvijas kausa finālā iepriekš vienīgo reizi bija spēlējusi 2010.gadā, kad arī spēja triumfēt, bet “Skonto” titulu ieguvusi astoņas reizes, bet kopš 2002.gada tas izdevies tikai vienu reizi – pirms diviem gadiem.