FK “Ventspils” ielaiž ātrus vārtus, “Bordeaux” šoreiz vairāk arī nevajag 0

Latvijas futbola komanda “Ventspils” ceturtdien savā laukumā piedzīvoja minimālu zaudējumu UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas spēlē pret pazīstamo Francijas komandu Bordo “Girondins”.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Ventspilnieki pirmajā mačā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:1 (0:0), vienīgos vārtus zaudējot jau spēles trešajā minūtē.

Uzvarētāji divu maču summā iekļūs UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā. Atbildes cīņas notiks pēc nedēļas viesos.

Šobrīd spēli aizvada arī iepriekšējo divu gadu Latvijas čempioni Jūrmalas “Spartaks”, kas arī Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas mačā tiekas ar Sanmarīno spēcīgāko vienību Montedžardīno “La Fiorita”.

Jau spēles ievadā “Girondins” tika pie iespējas izpildīt brīvsitienu no tuvas distances. Pie bumbas stājās 19 gadus vecais Jusufs Zaidu, kurš bumbu ļoti precīzi raidīja augšējā vārtu stūrī un jau trešajā minūtē panāca pārsvaru.

Spēles turpinājumā ventspilnieki centās gūt vārtus, turklāt pēc vairākiem uzbrukumiem nebija tālu, lai panāktu neizšķirtu. “Girondins” dominēja, taču pirmajā puslaikā izpildīja vien trīs sitienus “Ventspils” vārtu virzienā, kas bija tikpat, cik veica mājinieki.

Otrajā puslaikā “Ventspils” meklēja veidus, kā atklāt savas komandas gūto vārtu kontu. Iespēju mājiniekiem netrūka, taču allaž veiksmīgi aizsardzībā spēlēja slavenā Francijas komanda.

Spēles izskaņā Ventspils klubu bīstamā epizodē glāba Maksims Uvarenko, kurš atvairīja divus pretinieku sitienus pēc kārtas. Latvijas komandai gan mača turpinājumā neizdevās izmainīt rezultātu, spēlei noslēdzoties ar minimālu “Girondins” pārsvaru.

Ventspilnieku pretinieki “Girondins” savā pastāvēšanas vēsturē sešas reizes kļuvuši par Francijas čempioniem, bet iepriekšējo reizi tas notika 2009.gadā. Tāpat šis klubs četras reizes triumfējis Francijas kausā, to paveicot arī salīdzinoši nesenajā 2013.gadā. Savukārt aizvadītajā sezonā Bordo komanda vietējā čempionātā izcīnīja sesto vietu.

Savulaik šajā klubā spēlējuši tādi pazīstami futbolisti kā Zinedins Zidāns un portugālis Pauleta. Nupat “Girondins” noslēdza ievērojamu darījumu ar Spānijas grandu “Barcelona”, kas no franču kluba par aptuveni 41 miljonu eiro iegādājās brazīliešu uzbrūkošo pussargu Malkomu.