FK “Ventspils” piektais tituls 0

“Ventspils” klubs sestdien triumfēja Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionātā, iegūstot piekto titulu vienības pastāvēšanas vēsturē.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115

Noslēdzošās kārtas mačā sestdien “Ventspils” ar 1:0 (1:0) izbraukumā uzvarēja Rīgas “Daugavas” vienību.

“Ventspils” maču iesāka nepārliecinoši, tomēr liels pavērsiens notika 43.minūtē, kad Frederiko Martiness atklāja rezultātu pēc stūra sitiena. Zīmīgi, ka Martiness ikdienā nav ventspilnieku pamatsastāva futbolists, bet šoreiz aizvietoja diskvalificēto Daniilu Turkovu.

Otrajā puslaikā ventspilnieki, kas šogad ieguva arī Latvijas kausu, pārliecinoši darbojās aizsardzībā, noturot uzvaru. Turklāt viņiem labvēlīgi noslēdzās arī cits mačs, jo otri titula pretendenti “Skonto” ar rezultātu 0:2 (0:1) piekāpās sezonas izskaņā ļoti veiksmīgu sniegumu rādošajai “Jelgavas” vienībai.

Spēles rezultātu 13.minūtē atklāja Mārcis Ošs, bet 83.minūtē viesu pārsvaru dubultoja Romāns Bespalovs.

Abos mačos līdzjutēji izmantoja ievērojamu skaitu pirotehnikas, radot cienījamu futbola atmosfēru, novēroja aģentūra LETA.

Līdz ar to sezonas noslēguma kopvērtējumā “Ventspils” izcīnīja 67 punktus 27 mačos, par pieciem punktiem apsteidzot “Skonto”, kas pēdējā kārtā cieta pirmo zaudējumu turnīrā šosezon.

“Skonto” klubam, lai cerētu uz čempionu titulu, šajā mačā derēja tikai uzvara, kā arī bija jācer, ka “Ventspils” savā spēlē zaudēs punktus.

Kopvērtējuma situācija pēdējā kārtā izmainījās starp abām Jūrmalas komandām – pilsētas derbijā “Jūrmala” ar rezultātu 2:1 (0:1) uzveica “Spartaku”. Pēc pirmā puslaika vadībā bija “Spartaks”, bet otrajā puslaikā pa vieniem vārtiem guva “Jūrmalas” spēlētāji Pāvels Orlovs un Sergejs Golubevs. Kopvērtējumā abas komandas apmainījās vietām, “Jūrmalai” pakāpjoties uz sesto pozīciju.

Neveiksmi cieta pagājušās sezonas čempione Daugavpils “Daugava”, kas šīs sezonas izskaņā ieguva skandalozu slavu. Daugavpils klubs ar rezultātu 0:1 (0:1) izbraukumā piekāpās “Metta”/”Latvijas Universitāte” komandai, kuras labā vienīgos vārtus 26.minūtē guva Gatis Kalniņš.

Savukārt graujošu neveiksmi cieta Ilūkste NSS, kas ar 2:10 (0:3) savā laukumā kapitulēja “Liepājas metalurgam”. Liepājnieku rindās precīzi sita deviņi dažādi spēlētāji, bet divreiz atzīmējās vienīgi Iļja Šadčins. Savukārt Ilūkstes klubs abus vārtus guva, kad jau bija kapitulējuši astoņas reizes.

Noslēguma kopvērtējumā trešo vietu ar 52 punktiem izcīnīja Daugavpils “Daugava”, kas par četriem punktiem apsteidza Rīgas “Daugavu”. Piektā ar 40 punktiem palika “Liepājas metalurga” vienība, bet “Jūrmala” un “Spartaks” tika pie attiecīgi 26 un 25 punktiem.

Astotā ar 23 punktiem palika “Jelgava”, kurai četrus punktus zaudēja “Metta”/LU, bet Ilūkstes NSS 27 mačos izcīnīja 12 punktus, paliekot pēdējā, desmitajā, pozīcijā.

Zīmīgi, ka pēdējā aplī “Jelgava” zaudēja vien pirmajā mačā, noslēdzošajās astoņās spēlēs savācot 16 punktus.

Sezonas beigās vietu virslīgā zaudēja desmitās vietas ieguvēji no Ilūkstes, kurus nomainīs pirmās līgas uzvarētāji Daugavpils BFC komanda “Daugava”.

Savukārt devītais spēcīgākais klubs “Metta”/LU nākamajā nedēļā divās pārspēlēs spēkosies ar otrās līgas otru labāko komandu “Gulbene”.

Čempionāta rezultatīvākā spēlētāja godu dalīja “Skonto” spēlētājs Artūrs Karašausks un Andrejs Kovaļovs no Daugavpils “Daugavas”, kuri abi guva pa 16 vārtiem.

“Ventspils” klubs iepriekš Latvijas čempionu titulu izcīnīja laika posmā no 2006. līdz 2008.gadam, kā arī 2011.gadā. Pērn komanda pirmo reizi septiņu gadu laikā palika ārpus labāko divnieka, ieņemot trešo vietu.