Foto – Juris Kalniņš

FK “Ventspils” – zelta garša mutē 0

Latvijas futbola čempionāta mājas spēlē FK “Ventspils” ar 2:0 pārspēja FK “Jelgava” un ir pavisam tuvu sestajam valsts čempionu titulam, jo “Skonto” vakar viesos ar 0:1 zaudēja BFC “Daugavpils”. Mačā Ventspilī bija abpusēji daudzas vārtu gūšanas iespējas, tomēr savējās prata izmantot tikai mājinieki. Pirmajā puslaikā ar kopējām pūlēm soda laukumā pie bumbas tika Simons Pauļus un sita nekļūdīgi. Pēc pārtraukuma soda laukumā ielauzās mauritānietis Čeihs Dianē un ar otro mēģinājumu dubultoja pārsvaru. “Spēle bija ļoti svarīga. Iekšējais sasprindzinājums, atdeve, temps – ļoti solīda cīņa. Mēs bijām mazliet spēcīgāki un uzvarējām pelnīti,” apmierināts bija FK “Ventspils” galvenais treneris Jurģis Pučinsks (attēlā). Viņa vadītā komanda trīs spēļu kārtas pirms čempionāta beigām par deviņiem punktiem apsteidz tuvāko sekotāju Rīgas “Skonto”, kam pēc vakardienas zaudējuma atlikušas niecīgas izredzes. Vienīgos vārtus Daugavpilī guva mājinieks Pāvels Riževskis mača 17. minūtē. Sestdien abas titula pretendentes tiksies galvaspilsētā, kur ventspilniekiem būs iespēja priekšlaikus saņemt kausu. “Skonto” direktors Askolds Uldriķis vakar vēlreiz man apliecināja, ka iesniegs apelāciju par komandai atņemtajiem četriem punktiem. Pēc Igora Zaiceva atkāpšanās no kluba prezidenta amata sākusies reāla naudas kustība – samaksāts parāds virslīgai, daļa arī spēlētājiem. Tas vairo iespējas panākt Latvijas Futbola federācijas (LFF) apelācijas komisijas labvēlīgu lēmumu. Šodien LFF paredzēts iecelt jaunu šīs komisijas sastāvu. Četri punkti atņemti arī FC “Jūrmala”, kas mačā pret kūrortpilsētas otru komandu “Spartaks” otrajā puslaikā ielaida divus vārtus un zaudēja ar 1:2. Uzvarētājiem abus vārtus guva Ēriks Punculs, otros – 89. minūtē. Savukārt “Metta/Latvijas Universitāte” Daugavpilī ar 0:1 zaudēja turienes “Daugavai”, kas tādējādi atkaroja sev trešo vietu tabulā. “Mums noņem punktus, tad pieliek un atkal noņem. Nesaprotama situācija. Iesniegsim apelāciju Eiropas Futbola federāciju savienībā, jo tā nogalināt komandu nedrīkst,” FC “Jūrmala” galvenais treneris Andrejs Kančeļskis par atņemtajiem četriem punktiem sola meklēt taisnību Eiropā. Virslīgas 33. spēļu kārta beigsies šovakar, kad Rīgas “Daugava” uzņems FK “Liepāja”.

Rezultāti. FUTBOLS

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

LATVIJAS ČEMPIONĀTS, “SMScredit.lv” VIRSLĪGA * “Metta/Latvijas Universitāte” – Daugavpils “Daugava” 0:1 (0:1), FK “Ventspils” – FK “Jelgava” 2:0 (1:0), FC “Jūrmala” – Jūrmalas “Spartaks” 1:2 (1:0), BFC “Daugavpils” – “Skonto” 1:0 (1:0). Tabulā: 1. FK “Ventspils” 74 punkti (33 spēlēs), 2. “Skonto” 65 (33), 3. Daugavpils “Daugava” 62 (33), 4. FK “Jelgava” 61 (33), 5. FK “Liepāja” 56 (32), 6. Jūrmalas “Spartaks” 47 (33), 7. Rīgas “Daugava” 43 (32), 8. BFC “Daugavpils” 26 (33), 9. “Metta/Latvijas Universitāte” 13 (33), 10. FC “Jūrmala” 7 (33).