Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
15. oktobris, 2015
Drukāt

FKTK atļauj “Euromin” izteikt VN obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu; cena – 4,56 eiro (1)

Foto - www.ventspils.lvFoto - www.ventspils.lv

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) atļāvusi “Vitol” grupā ietilpstošajai kompānijai “Euromin Holdings (Cyprus) Limited” (“Euromin”) izteikt holdingkompānijas “Ventspils nafta” (VN) obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, aģentūrai BNS pavēstīja komisijā.

FKTK Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Avotiņa informēja, ka akciju atpirkšanas piedāvājumā vienas akcijas cena noteikta 4,56 eiro.

Plānots, ka akciju atpirkšanas piedāvājumu “Ventspils naftas” akcionāri varēs pieņemt 30 kalendāro dienu laikā, skaitot no dienas, kad “Euromin” atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam būs publicējis oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” informāciju par akciju atpirkšanas piedāvājumu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka sākotnēji vienas akcijas atpirkšanas cena, pēc “Euromin” prospektā sniegtās informācijas, bija plānota krietni zemāka – 3,12 eiro.

“Euromin” ir jāizsaka obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums, jo tās līdzdalība “Ventspils naftas” kapitālā pārsniedz trīs ceturtdaļas no kompānijas kopējā balsu skaita, proti, tās līdzdalība pārsniedz 93%.

“Ventspils naftas” kapitālu veido 104 479 519 akcijas 1,4 eiro nominālvērtībā.

“Ventspils naftai” pieder 66% kompānijas “LatRosTrans” akciju, 51% “Ventspils nafta termināls” akciju, kā arī 49,94% “Latvijas Kuģniecības” akciju.

“Ventspils nafta” ir tranzītbiznesa jomā orientēta koncerna centrālā holdingsabiedrība, kuras darbības uzdevums ir ieguldījumu pārvalde meitassabiedrībās. “Ventspils naftas” koncerna darbība ir vērsta uz naftas un tās produktu pārkraušanu; naftas un tās produktu transportēšanu pa cauruļvadiem, kā arī uz kuģošanas biznesu. “Ventspils naftas” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tiešām ir jāpārdod? VN akcijas nomināls ir 27 lati, jeb 1 privatizācijas sertifikāts. Tātad, 38,42 EUR jābūt akcijas cenai!

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+