×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. februāris, 2018
Drukāt

FKTK: Bankai “ABLV” nav noteikti darbības ierobežojumi (2)

fktk

FKTK

Pēc ASV Valsts kases departamenta “FinCEN” jeb Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas paziņojuma par situāciju saistībā ar nopietnām bažām par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju Latvijas komercbankā “ABLV Bank”, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir nodrošinājusi nepieciešamās uzraudzības darbības sadarbībā ar Eiropas Centrālo banku (ECB), kā arī veikusi no ASV iegūtās informācijas analīzi. FKTK priekšsēdētājs Pēteris Putniņš apliecina, ka “ABLV Bank” kapitāla pietiekamība un likviditāte joprojām ir augstā līmenī, un no FKTK puses bankai nav noteikti jebkādi darbības ierobežojumi, tā portālu “La.lv” informēja FKTK komunikācijas daļas vadītāja Ieva Upleja.

“Pamatjautājums, kas bankai tagad jārisina, un kur cenšamies iespēju robežās līdzēt, lai tā iespējamā izolācija, kurā banka varētu nokļūt pēc šāda paziņojuma, tiktu ātrāk pārvarēta un būtu ar pēc iespējas mazāku ietekmi uz Latvijas finanšu sektoru. Mūsu uzdevums ir rūpēties par to, lai tiktu ievēroti visi normatīvie rādītāji, lai banka būtu spējīga gan ar savu infrastruktūru, gan ar saviem līdzekļiem nodrošināt savu saistību izpildi pret klientiem.”

Notiekošais bankā – vēsturiskā mantojuma atbalss

Putniņš tāpat norāda, ka “visi signāli” ir jāpārbauda, pirms izdarīt secinājumus un veikt zināmas darbības.

“Šobrīd ir notikusi apstākļu noskaidrošana, un tiek nodrošināta situācijas stabilizācija. Banku uzrauga loma nav tikai represijas. Mūsu pamatuzdevums ir stabilitāte un noguldītāju interešu aizsardzība. Jāsaka, ka ABLV uzraudzība no FKTK puses ir bijusi ļoti cieša tieši pēdējos gados, tāpēc neesam nekādā pārsteiguma stāvoklī. Tas, ka Latvijā joprojām pastāv AML problēmas, nav noliedzams. Tomēr pēdējos divos gadus no FKTK puses ir veikts ļoti liels korektīvais darbs šajā bankā. Sodi par attiecīgajiem pārkāpumiem ABLV bankai ir bijuši lielākie nekā līdz šim jebkad Latvijā. Ieguldījumi, ko esam prasījuši šīs bankas iekšējās kontroles sistēmu uzlabošanai, kopsummā ir gandrīz 20 miljoni eiro. Un pirmā vienošanās ar banku par nepilnību novēršanu ir izpildīta. Tāda sadarbības precedenta iepriekš nav bijis. Tas, kas ir noticis šogad, tā lielā mērā ir pagātne, kas ļoti ietekmējusi bankas pašreizējo likteni. Tā ir vēsturiskā mantojuma atbalss. To vienmēr bankām atgādinām – reputācijas risks šādos gadījumos transformējas konkrētā materiālā riskā. Tas mums visiem ir jāņem vērā.”

60  dienās bankai jādod atbildi

FKTK papildus informē, ka “ABLV Bank” šobrīd nodrošina atbilstošu saziņu ar paziņojuma autoriem un ir atbildīga par turpmāko risinājumu vadību šajā lietā. ASV Valsts kases departamenta izdotais grozījumu priekšlikums nosaka, ka bankai ir tiesības 60 dienu laikā izteikt viedokli ASV pusei par šo paziņojumu, un šis termiņš ir jāņem vērā. Putniņš uzsver: “Ikvienam ir tiesības uz savu interešu aizstāvību. Šajā brīdī nevajadzētu saasināt situāciju un zīmēt melnākos scenārijus. Aicinu banku sniegt medijiem un klientiem iespējami plašu informāciju par galveno šā brīža risku mazināšanu un situācijas stabilizēšanos.”

Kā norādījusi ASV puse minētā paziņojuma pamatojuma dokumentos, FKTK pēdējos divos gados ir nodrošinājusi virkni nozīmīgu pasākumu, lai reformētu Latvijas ietvaru šīs jomas sakārtošanā, un arī sekojusi rekomendāciju izpildes gaitai banku sektorā.

FKTK priekšsēdētājs Pēters Putniņš:”Šis darbs tiks turpināts, jo jebkuras bažas par mūsu finanšu sektora reputāciju ir jākliedē. Problēmas mums ir bijušas, tas mums jāatzīst. Par visiem zināmām t.s. mezgla situācijām, mūsu iestādes viedoklis regulāri ir pausts, t.sk. piemērojot naudas sodus un cita veida sankcijas Latvijas bankām. Priekšā vēl garš ceļš ejams, un tas, ka bez konstatēto trūkumu plānveida novēršanas arī ārvalstu klientu bāzes pārskatīšana turpināsies, tas ir pilnīgi skaidrs visiem sektorā.”

Uz jautājumu par iespējamām bankas nelikumīgām darbībām saistībā ar kādu Latvijas amatpersonu ietekmēšanas mēģinājumiem, FKTK priekšsēdētājs Pēters šodien medijiem sacīja: “Mūsu iestādē nav nekādas informācijas par šādām lietām. Ja runājam par mūsu organizāciju, par FKTK – šādas problēmas šeit nav. Pierādījums tam ir rindkopa “FinCEN” ziņojuma pamatojumā par FKTK darba novērtējumu pēdējo divu gadu laikā. Šis teksts ir apliecinājums tam, ka korupcijas risks FKTK nepastāv. Pretējā gadījumā šādas rindkopas te nebūtu.”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Tad jau Alimčiks kārtējās shēmas drīkst zīmēt???

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+