×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. februāris, 2018
Drukāt

FKTK bijusi informēta par lielāko daļu “FinCEN” minēto “ABLV Bank” pārkāpumu (9)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Pēters Putniņš

Vairums ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas (“FinCEN”) ziņojumā minēto Latvijas komercbankas “ABLV Bank” pārkāpumu bija zināmi arī Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK), intervijā Latvijas Radio sacīja FKTK vadītājs Pēters Putniņš.

“Nav tā, ka viss, kas minēts dokumentā, ir jaunums,” sacīja Putniņš.

Viņš norādīja, ka aptuveni divas trešdaļas “FinCEN” minēto faktu FKTK ir izvērtēti. Par smagākajiem pārkāpumiem “ABLV Bank” piemēroti sodi, saistībā ar pārējiem īstenoti korekcijas pasākumi. Arī atlikušajā trešdaļā par daļu iespējamo pārkāpumu FKTK bijusi informēta un tie bijuši izvērtēšanas stadijā.

Taču daļa “FinCEN” minēto faktu FKTK bijuši jaunums. Kā atzina Putniņš, tie tiks izvērtēti, visticamāk, sadarbībā ar ASV partneriem. “Bez tā neiztiksim,” sacīja FKTK vadītājs.

Kā ziņots, “FinCEN”) februāra vidū paziņoja, ka plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

“FinCEN” publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka “ABLV Bank” vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

“ABLV Bank” pārstāvji norādīja, ka sagatavotais ziņojums ir departamenta priekšlikums, par kuru 60 dienu laikā var iesniegt rakstiskus iebildumus. Banka izskata iespējas, lai “FinCEN” pārskatītu savus priekšlikumus. “Banka pieliks visas pūles, lai atspēkotu izteiktos apgalvojumus,” uzsvēra bankā. Tāpat bankas pārstāvji apgalvoja, ka “ABLV Bank” un tās darbinieki nekad nav devuši kukuļus amatpersonām, tādēļ “FinCEN” paziņojumā paustais bankai ir pilnīgi nepieņemams.

FKTK, izpildot Eiropas Centrālās bankas instrukciju, kopš 19.februāra uz laiku ir noteikusi “ABLV Bank” maksājumu ierobežojumus, liedzot veikt debeta operācijas klientu kontos jebkurā valūtā.

Pēc aktīvu apmēra “ABLV Bank” 2017.gada septembra beigās bija trešā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākajiem akcionāriem – Oļegam Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei – uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 87,03% no bankas pamatkapitāla. “ABLV Bank” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā. “ABLV Bank” atrodas tiešā Eiropas Centrālās bankas uzraudzībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Bankas kasieris Stute Atbildēt

  Zināja,bet klusēja-tāpat kā vecākais pētnieks Marks Galeoti! Vadoties pēc principa”Klusēšana-zelts!”
  Tagad vismaz var cerēt uz algu paaugstināšanu.

 2. FKTK paši ir iesaistīti! Par tāda veida darījumiem bija informēti visi, formāli uzlika sodu un turpināja skaitīt naudu. Priekšsēdētājs nav atbildīgs ne par ko.

 3. Ko tas Fuktuks tur gurķojās? Pašiem vajadzēja spert kādus konkrētus soļus, nevis nogrimt birokratismā.

 4. Tur figurē tik daudz “Norvik” bankas neizdarītais, KĀ TO VARĒJA NEREDZĒT, KĀ TO VARĒJA IZDARĪT??
  Nu lūdzu ATBILDĪGOS uzvārdus amatus, KAS IZLAIDA, palaida garām!!!! Vai baidāties ,ka bez brangiem sponsoriem …POLITIĶIEM gals??? NU UZ TO ARĪ VELK ,BEIDZOT!!! Paši savā starpā saplēsāties, nesadalijāt….!

 5. roka roku mazga abas baltas

 6. Nesaprotu, kāpēc Latvijas banka lai aizdotu naudu vienai noziedzīgai bankai, kuira atmazgā nelegāli iegūtu naudu, lai atbalstītu nelikumīgas darbības citās valstīs. Vai tas nozīmē, ka mēs atbalstām viņas darbības???

 7. Nesaprotu, kāpēc jāaizdod nauda bankai, kura visu laiku veic noziedzīgas darbības, atmazgā naudu, lai veiktu nelikumīgas darbības citās valstīs??? Tas nozīmē, ka Latvija tās atbalsta ar savu naudu???

 8. Nesaprotu, kāpēc jādod aizdevums bankai, kura naudu izlieto noziedzīgām darbībām, tad sanāk, ka Latvija atbalsta naudas atmazgāšanu???

 9. Vai parastam mirstīgam var kāds paskaidrot – kāpēc Latvijā ir tik daudz iestāžu visādu un visur? Šai gadījumā kāda vēl FktKomisija vajdzīga, ja ir Latvijas banka? Un, ja ir Latvijas banka, tad vēl Valsts Kase? Galu galā Finansu un Ekonomikas ministrija mazajā Latvijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+