Ekonomika
Nauda

FKTK iesniedz tiesā “Trasta Komercbankas” maksātnespējas pieteikumu 1

Foto – LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir saņēmusi un izvērtējusi “Trasta Komercbanka” likvidatora Ilmāra Krūma iesniegumu bankas maksātnespējas procesa uzsākšanai un iesniegusi to Vidzemes priekšpilsētas tiesā apstiprinājumam, vienlaicīgi lūdzot tiesu lemt par bankas maksātnespējas procesa administratora Armanda Rasas apstiprināšanu, informēja FKTK.

Bankas likvidācijas procesā ir konstatēts, ka bankas mantas (aktīvu) nepietiek visu kreditoru prasījumu pilnīgai apmierināšanai. Saskaņā ar “Trasta Komercebanka” likvidatora sniegto informāciju

Atbilstoši “Trasta Komercbankas” likvidatora sniegtajai informācijai 2017.gada 31.janvārī bankas kopējās saistības bija 124,6 miljoni eiro, tostarp kreditoru prasījuma tiesības pret banku bija 121,1 miljona eiro apmērā, bet bankas aktīvi bija 73 miljonu eiro apmērā.

Bankas likvidācijas procesa laikā ir izdevies atgūt līdzekļus 111,9 miljonu eiro apmērā. Tāpat noguldītājiem izmaksāta garantētā atlīdzība (līdz 100 000 eiro ) 54,5 miljonu eiro apmērā, kas pilnībā segta no bankas līdzekļiem, neizmantojot Noguldījumu garantiju fonda līdzekļus.

Saistītie raksti
LA.lv