Latvijā
Politika

FKTK: Latvijā nav banku krīzes12

Foto – LETA

Latvijā nav banku krīzes, šodien preses konferencē par situāciju AS “ABLV Bank” uzsvēra Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Pēters Putniņš.

“Latvijā nav banku krīzes, bet šī situācija ir saistīta ar vienu banku. Tā ir krīze vienā bankā,” pauda Putniņš.

Vērtējot kopējo situāciju ar nerezidentu noguldījumiem Latvijas bankās, FKTK vadītājs informēja, ka situācija ir stabila.

“Kopējie noguldījumi Latvijas bankās turas 20 miljardu eiro līmenī. Tas ir nemainīgs apjoms, kas liek izdarīt secinājumu, ka bankas situāciju kontrolē un lielu izmaiņu nav,” norādīja Putniņš.

Pēc viņa teiktā, FKTK pievērš uzmanību tām bankām, kuras apkalpo nerezidentu noguldījumus, arī AS “Norvik banka”, bet nekādas nerezidentu noguldījumu “svārstības” viņš nesaskata.

FKTK vadītājs atzinīgi izteicās par “ABLV Bank” vadību, kura visu šo laiku ir labi pārvaldījusi procesus, neskatoties uz grūtībām, ar kurām banka saskārusies. “Bankas menedžments visu šo laiku strādāja ar lielu atdevi un atviegloja FKTK darbu,” sacīja Putniņš.

Jau ziņots, ka FKTK naktī uz sestdienu nolēma, ka “ABLV Bank” ir iestājusies noguldījumu nepieejamība. FKTK atgādina, ka šajā garantēto atlīdzību izmaksas gadījumā Latvijas Noguldījumu garantiju fonda (NGF) līdzekļi atlīdzību izmaksai netiks izmantoti, jo “ABLV Bank” ir pietiekami likvīdie aktīvi. Garantēto atlīdzību izmaksai Latvijas “ABLV Bank” klientiem pēc pašreizējiem aprēķiniem, ir nepieciešami apmēram 470 miljoni eiro, kurus “ABLV Bank” varot nodrošināt.

Savukārt “ABLV Bank” uzskata, ka tā izpildīja visas regulatora prasības, lai atjaunotu darbību. Četru darba dienu laikā banka likviditātes stiprināšanai banka akumulējusi vairāk nekā 1,36 miljardus eiro, nodrošinot 86% no visiem pieprasījuma depozītiem. Bankas pārstāvji uzskata, ka tas bijis pilnīgi pietiekami, lai banka atsāktu maksājumu veikšanu un izpildītu klientu pieprasījumus.

LA.lv