×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. februāris, 2018
Drukāt

FKTK: Latvijā nav banku krīzes (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā nav banku krīzes, šodien preses konferencē par situāciju AS “ABLV Bank” uzsvēra Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Pēters Putniņš.

“Latvijā nav banku krīzes, bet šī situācija ir saistīta ar vienu banku. Tā ir krīze vienā bankā,” pauda Putniņš.

Vērtējot kopējo situāciju ar nerezidentu noguldījumiem Latvijas bankās, FKTK vadītājs informēja, ka situācija ir stabila.

“Kopējie noguldījumi Latvijas bankās turas 20 miljardu eiro līmenī. Tas ir nemainīgs apjoms, kas liek izdarīt secinājumu, ka bankas situāciju kontrolē un lielu izmaiņu nav,” norādīja Putniņš.

Pēc viņa teiktā, FKTK pievērš uzmanību tām bankām, kuras apkalpo nerezidentu noguldījumus, arī AS “Norvik banka”, bet nekādas nerezidentu noguldījumu “svārstības” viņš nesaskata.

FKTK vadītājs atzinīgi izteicās par “ABLV Bank” vadību, kura visu šo laiku ir labi pārvaldījusi procesus, neskatoties uz grūtībām, ar kurām banka saskārusies. “Bankas menedžments visu šo laiku strādāja ar lielu atdevi un atviegloja FKTK darbu,” sacīja Putniņš.

Jau ziņots, ka FKTK naktī uz sestdienu nolēma, ka “ABLV Bank” ir iestājusies noguldījumu nepieejamība. FKTK atgādina, ka šajā garantēto atlīdzību izmaksas gadījumā Latvijas Noguldījumu garantiju fonda (NGF) līdzekļi atlīdzību izmaksai netiks izmantoti, jo “ABLV Bank” ir pietiekami likvīdie aktīvi. Garantēto atlīdzību izmaksai Latvijas “ABLV Bank” klientiem pēc pašreizējiem aprēķiniem, ir nepieciešami apmēram 470 miljoni eiro, kurus “ABLV Bank” varot nodrošināt.

Savukārt “ABLV Bank” uzskata, ka tā izpildīja visas regulatora prasības, lai atjaunotu darbību. Četru darba dienu laikā banka likviditātes stiprināšanai banka akumulējusi vairāk nekā 1,36 miljardus eiro, nodrošinot 86% no visiem pieprasījuma depozītiem. Bankas pārstāvji uzskata, ka tas bijis pilnīgi pietiekami, lai banka atsāktu maksājumu veikšanu un izpildītu klientu pieprasījumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Dodiet to putniņu man, viņš der tikai gaļai.

 2. KUR PALIKA MANS KOMENTĀRS?

 3. Bankas Latvijā visas bankrotēja ,jo noguldījumu procenti atsevišķiem klientiem boja daudz augstāki par kredītu procentiem. Tad, kad procentu maksājumu summa noguldītājiem tuvojas par kredītiem saņemtai summai, banka praktiski ir bankrotējusi. Tā tas notika ar visām bankām Latvijā ,īpaši tas bija redzams ar Pareks banku, kura depozītnoguldījumu procenti pārsniedza 20 % lielumu. Šajā brīdī lielie noguldītāji izņēma savu naudiņu un banka nobankrotēja. Šo sistēmu veidoja Latvijā “Labcilvēks”, kurš bija saistīts ar 5 kredītiestāžu bankrotu, izveidojot obšorvalsīs kontus ar ASV juristu palīdzību un tur pārskaitīja Latvijas noguldītāju naudiņu. Pagaidām Latvijā nav nevienas bankas, kas atbalstītu ražošanas attīstību Latvijā, toties gandrīz katrai Latvijas bankai pašreiz ir” Atrais kredīts”, īsts krāpnieku naudas pelnīšanas avots. Kas gan var būt labāks, nopirkt naudiņu par 1,5% un tirgot 20%. Ja Rimsevičs to neredz, tad noteikti viņš nēsā darbā nepareizās brilles.

 4. ir pašiem savs TUKTUKs ! :)))

 5. Kāda tur krīze, viss bez izmaiņām. Ja kādam paliek sāja dūša, kas tev liedz paklausīties premjera lakstīgalas balsi.

 6. Jā, tā nav bank krīze! Tas ir Korupcijas skandāls

 7. Putniņ,beidz melot.Kad pazuda ”Baltijas banka”,tad pēdējā dienā draņka prezidents Ulmanis un vēl
  riebīgāks ,ministru prezidents Gailis teica ka mēs galvojam,ka ”Bankas Baltija” klienti naudiņu nepazaudēs.Visu izzaga. Tagad neticu Latvijas prezidwentiem un ministru prezidentiem. Ulmanis un Gailis
  ir miljonāri,bet tautai visu nozagz.Nozaga pat ”LATVENERGO” pat 5miljonus ko p;arskaitīja ”Bankai Baltija”.Tagad ienīstu oligarhu,un pārējo blēžu mafiju.

 8. Ja saka, ka nav, tātad ir.

 9. Latvijā ir tikai POLITIĶU KRĪZE, FKTK ieskaitot !!

 10. Šis šmurgulis ir iedomājies, ka godīgu noguldītāju kārtējā FKTK neuzraudzītajā bankā nebija? Ka nav cietuši un līdzekļus nav pazaudējusi godīgi noguldītāji, kuri tomēr uzticējās valstij neticēdami, ka valsts vietā te ir mafijas veidojums ar saviem piesedzējiem katrā valsts iestādē un ka ministri te ir tādi pat izsaimniekotāji un korumpanti?

 11. Kaltē, putniņ, sausiņus!

Draugiem Facebook Twitter Google+