×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. jūnijs, 2012
Drukāt

FKTK pērn piemērojusi soda naudas 248 500 latu apmērā

Foto-LETAFoto-LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pagājušajā gadā tirgus dalībniekiem piemērojusi soda naudas 248 500 latu apmērā, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā 2010.gadā, kad soda naudas tika noteiktas 100 000 latu apmērā, liecina FKTK 2011.gada pārskats.

FKTK pērn piemēroja divām bankām soda naudu 50 000 latu kopsummā un piemēroja vienai bankai finanšu pakalpojumu sniegšanas ierobežojumus par noteikto regulējošo prasību neievērošanu. Vienai bankai tika piemērota soda nauda 132 000 latu apmērā par pārkāpumiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā. Vienai bankai tika noteikta soda nauda 1000 latu apmērā, un vienai bankai izteikts brīdinājums par Kredītiestāžu likuma prasību par pārskatu sniegšanu FKTK neievērošanu. FKTK pērn arī piemēroja vienai bankai soda naudu 25 000 latu apmērā par risku pārvaldīšanas un iekšējās kontroles sistēmas nepilnībām, liecina FKTK pagājušā gada pārskats.

Pērn FKTK veikusi 88 tirgus dalībnieku klātienes pārbaudes, tai skaitā pērn tika veiktas 25 pārbaudes bankās, kurās īpaša uzmanība tika pievērsta kapitāla pietiekamības novērtēšanai, kreditēšanas procesam, kā arī risku vadības funkcijām, savukārt apdrošināšanas sabiedrībās veiktas sešas pārbaudes.

Komisija veica 12 klātienes informācijas sistēmu drošības auditus, kā arī apmēram 140 tirgus dalībnieku neklātienes informācijas sistēmu drošības novērtējumus.

Lai izvērtētu tirgus dalībnieku darbības atbilstību Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma prasībām, FKTK 2011.gadā veica 17 klātienes pārbaudes bankās un vienu pārbaudi ieguldījumu brokeru sabiedrībā.

FKTK pērn kopumā tirgus dalībniekiem piemēroja 38 sankcijas, tai skaitā sankcijas AS “Latvijas Krājbanka”, sākotnēji nosakot ierobežojumus bankas debeta operācijām un pēc tam apturot tās darbību.

2011.gadā FKTK izvērtēja 14 paziņojumus par būtiskas līdzdalības iegūšanu. Komisija sniedza četras atļaujas būtiskas līdzdalības iegūšanai Latvijas bankās un pieņēma vienu lēmumu par atteikumu ļaut iegūt būtisku līdzdalību. Apdrošināšanas sabiedrības ir saņēmušas trīs atļaujas būtiskas līdzdalības iegūšanai. Ieguldījumu brokeru sabiedrības ir iesniegušas četrus paziņojumus un saņēmušas trīs atļaujas būtiskas līdzdalības iegūšanai. Pērn atļauti trīs obligātie akciju atpirkšanas piedāvājumi, izsniegtas četras atļaujas izteikt akciju publisko piedāvājumu, kā arī izvērtēts viens prospekts akciju iekļaušanai regulētajā tirgū.

FKTK pārraudzībā 2011.gada beigās bija 334 finanšu un kapitāla tirgus dalībnieki, un to aktīvu kopējais apmērs sasniedza 22,7 miljardus latu, kas ir 147,8% no Latvijas iekšzemes kopprodukta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+