Ekonomika
Bizness

FKTK piemērojusi AS “Valmieras stikla šķiedra” akcionāriem soda naudu 131 250 eiro apmērā1


Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēteris Putniņš
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēteris Putniņš
Foto – LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) stikla šķiedras ražotāja “Valmieras stikla šķiedra” akcionāriem Heincam Jirgenam Preisam-Daimleram (Heinz Jürgen Preiss-Daimler) un Beatrisei Preisai-Daimlerei (Beatrix Preiss-Daimler) piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par konstatētajiem Finanšu instrumentu tirgus likuma (FITL) pārkāpumiem, aģentūrai LETA pavēstīja FKTK Komunikācijas daļas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Līcīte.

Viņa piebilda, ka, nosakot akcionāriem piemērojamo soda naudas apmēru, FKTK ņēma vērā to finanšu stāvokli, kā arī to, ka akcionāri ir atzinuši pārbaudes rezultātā atklātos pārkāpumus.

Administratīvās lietas ietvaros FKTK, konstatēja, ka Preiss-Daimlers un Preisa-Daimlere likumā paredzētajā termiņā nebija izpildījuši FITL noteikto pienākumu izteikt pārējiem “Valmieras stikla šķiedras” akcionāriem akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu. Konstatēts, ka Preiss-Daimlers un Preisa-Daimlere kopš 2005.gada, ir rīkojušies saskaņoti, tieši un netieši iegūstot vairāk nekā 50% “Valmieras stikla šķiedras” balsstiesību. FITL redakcija, kas bija spēkā 2006.gada 13.jūlijā, paredz, ka personām, kuras rīkojas saskaņoti un kuras tieši vai netieši iegūst no akcijām izrietošās balsstiesības tādā daudzumā, ka šo personu balsstiesības sasniedz vai pārsniedz 50% no akciju sabiedrības balsstiesīgo akciju kopskaita, ir pienākums izteikt citiem akcionāriem adresētu akciju atpirkšanas piedāvājumu.

Tāpat pārbaudes gaitā FKTK konstatējusi pārkāpumus informācijas par veiktajiem darījumiem ar akcijām atklāšanas jomā no Preisa-Daimlera un Preisas-Daimleres puses.

FKTK, kā arī abi “Valmieras stikla šķiedras” akcionāri ir noslēguši administratīvo līgumu, ar kuru abi kompānijas akcionāri apņēmušies līdz galam veikt akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu, kas sākts balstoties uz FKTK padomes 2018.gada 20.februārī pieņemto lēmumu.

“FKTK uzraudzīs, vai Preiss-Daimlers un Preisa-Daimlere administratīvajā līgumā noteiktajos termiņos un apjomā izpilda visas līgumā noteiktās saistības,” uzsvēra Līcīte.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Preisa-Daimlera un Preisas-Daimleres izteikto “Valmieras stikla šķiedras” akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu kompānijas akcionāri var pieņemt līdz 27.martam. Vienas akcijas atpirkšanas cena ir 3,52 eiro.

Obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma prospekta parakstīšanas dienā (2018.gada 30.janvārī) piedāvātājiem kopā ar personām, kas rīkojas saskaņoti, piederēja 21 883 589 “Valmieras stikla šķiedras” akcijas, kas veidoja 91,55% no kompānijas pamatkapitāla un balsstiesīgo akciju kopskaita.

“Valmieras stikla šķiedras” kapitālu veido 23 903 205 akcijas 1,4 eiro nominālvērtībā. Šobrīd publiskā apgrozībā ir 11 494 250 kompānijas akciju, taču 2017.gada decembra sākumā kompānijas akcionāri ārkārtas sapulcē atbalstīja pārējo 12 408 955 vārda akciju konversiju par dematerializētām uzrādītāja akcijām, veicot attiecīgus grozījumus statūtos, kā arī konvertēto uzrādītāja akciju iekļaušanu regulētajā tirgū.

Pēc biržas jaunākajiem datiem, 2017.gada novembra sākumā “P-D Glasseiden GmbH Oschatz” piederēja 26,07% “Valmieras stikla šķiedras” akciju, “Corvalis GmbH” – 24,52%, “P-D Management Industries-Technologies GmbH” – 23,93%, Beatrisei Preisai-Daimlerei – 7,4%, bet “P-D Composites Handels-und Service GmbH” – 6,28% akciju.

Tāpat ziņots, ka “Valmieras stikla šķiedras” koncerns 2017.gada deviņos mēnešos strādāja ar 97,592 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,3% mazāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, savukārt grupas peļņa pieauga par 47,9%, sasniedzot 6,646 miljonus eiro.

“Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv