×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. februāris, 2018
Drukāt

FKTK priekšsēdētājs neizslēdz, ka šobrīd tiek mēģināts graut Latvijas finanšu sektoru (29)

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēteris Putniņš

Nav izslēgta iespēja, ka šobrīd tiek mēģināts graut Latvijas finanšu sektoru, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” atzina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

“Izslēgt mēs to nevaram, jo šobrīd ir sakrituši ļoti daudzi notikumi viens uz otra – tiek skartas gan valsts politiskās intereses, gan arī te ir finanšu sistēmas jautājumi – viena no lielākajām bankām [“ABLV Bank”] ir nonākusi ļoti sarežģītā situācijā. Tāpēc nevaram izslēgt, ka Latvijas nelabvēļi varētu izmantot šo situāciju savām interesēm, vai pat, ļoti iespējams, iniciēt šādus notikumus. Tāpēc ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Visām Latvijas varas iestādēm ir jāsanāk kopā, jāstrādā kopā,” sacīja Putniņš.

Tāpat viņš atzīmēja, ka, piemēram, “Norvik bankas” lielākā akcionāra Grigorija Guseļņikova paustais medijiem attiecībā uz FKTK iesaisti negodprātīgās darbībās neatbilst patiesībai. “Man nav tādas informācijas, ka komisija vai komisijas darbinieki būtu kaut kādā mērā iesaistīti vai saistīti ar tām darbībām par kurām runā Guseļņikova kungs. Mums ir pietiekami sarežģīta vēsture ar šīs bankas uzraudzību. Tas, ko apgalvo šī persona [..], nav taisnība,” teica Putniņš.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Guseļņikovs intervijā aģentūrai AP paziņojis, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes. Rimšēvičs ar starpnieku palīdzību regulāri pieprasījis kukuļus kopš 2015.gada, draudot pretējā gadījumā pret “Norvik banku” vērst sankcijas. Latvijas Bankas prezidents esot Guseļņikovam sacījis, ka viņš varot “Norvik bankas” īpašniekam palīdzēt, jo FKTK, kas veic banku darbības uzraudzību, esot viņam lojāla iestāde.

“Norvik banka” arī iesniegusi Pasaules Bankas (PB) starptautiskajā arbitrāžā prasību pret Latvijas valsti, kurā apgalvots, ka kāda “augsta ranga Latvijas amatpersona” esot centusies izspiest no bankas kukuļus, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli.

Tāpat ziņots, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume informēja, ka konkrētajā kriminālprocesā figurē divas personas – augsta Latvijas Bankas amatpersona un kāda fiziska persona, bet kukuļa apmērs esot vismaz 100 000 eiro. Izmeklētāju pārstāvji sīkākas ziņas par lietu izmeklēšanas interesēs sniegt atteicās, tostarp neprecizēja, vai lieta ir saistīta ar likvidējamo “Trasta komercbanku”, saistībā ar kuras likvidēšanu ir ierosināta lieta, kurā figurē maksātnespējas administratori Māris Sprūds un Ilmārs Krūms.

Vēstīts arī, ka FKTK, izpildot Eiropas Centrālās bankas (ECB) instrukciju, sestdien, 18.februāra, ārkārtas sēdē nolēma “ABLV Bank” uz laiku noteikt maksājumu ierobežojumus, liedzot veikt debeta operācijas klientu kontos jebkurā valūtā.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem ( t.sk. – privāti ) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Nav izslēgta iespēja, ka šobrīd tiek mēģināts…. Labrīt, Putniņ! Ceru, ka esat pamodies un beidzot sāks veidoties arī SAVS viedoklis par notikušo un beigsies tukša runāšana .

 3. Man kauns, ka man ir tāds Prezidents, Ministru prezidents, finanšu ministre, KNAB vadītājs – bez stājas, pārliecības un spējas rīkoties VALSTS interesēs. Viņu ļenganā, nesakarīgā nostāja biedē. Kā var paši savu valsti tā pazemot pasaules priekšā, – uz kāda guseļņikova iesnieguma pamata?! Kāpēc?
  Novēlu Rimševicam spēku un izturību pierādīt, ka Latvijā vēl mīt vīri, kuriem Latvijas vārds nozīmē daudz vairāk nekā amats un nauda.

 4. Kad tūkstošiem cilvēku banku sektors sagrāva dzīves, atstājot bez mājokļiem, zemes, tad klusēja gan rimševici, gan putniņi, gan visa pārējā varas varza. Būtu pelnīti, ja sabruktu tās augļotāju bankas kopā ar to korumpētajiem uzraugiem – FKTK.

 5. Vajag izprast vienu lietu, no kurienes bankām nauda, jo nauda rodas kaut ko radot, bet bankas naudu gūst muhļījot. Ja LB ir it kā Latvijas banka, tad visas pārējās bankas ir juridiskas personas, tāpēc man nav skaidrs, kapēc manu algu jāskaita kaut kādas svešas juridiskas personas kontā.
  Un No visas šīs jezgas es saprotu, ka liela daļa elites cilvēku, par kuriem raksta prese, ir vienkārši zagļi.

 6. Izskatās pēc februāra PUČA, un nu līdz VĒLĒŠANĀM ir JĀPIEPRASA rezultāts, KURŠ vainīgs, Rimšēvičs vai politiķi!!!!?

 7. Kā izskatīsies sagrauta finanšu sistēma Latvijā?

  • Izskatās pēc februāra PUČA, un nu līdz VĒLĒŠANĀM ir JĀPIEPRASA rezultāts, KURŠ vainīgs, Rimšēvičs vai politiķi!!!!?

 8. Protams, ka ar to grauj.

 9. Protams, ka tiek grauts Latvijas finansu sektors- kads viņš pašlaik ir Ar reglāru obroku pārraugošajām institūcijām, ar cross-linked saitēm, ar slēptajām saitēm uz Krieviju. Tas ir tāpat, kā dažu politiķu gaudas, ka tiek grauta pastāvošā pasaules kārtība. Kura ir izdevīga tikai saujiņai baņķieru, piešķirot tiem neproporcionāli un netaisnīgi lielu sabiedriskā produkta daļu.

  • Neesi naivs. Finansu magnāti nefinansē ar savu naudu savas ietekmes graušanu. Tas, kādēļ miljardieri vienmēr ir finansejuši sarkano himeru, ir ādēļ, ka nedrīkst būt konkurentu top multimiljardieriem. Tikko kāds izbāž galvu tā to nocērt. ā var gadsimtiem un gadu tūkstošiem turēt klanu varu. Kurus tu acīs neredzi. Tā ari ir sarkano ideja un viss noslepums kādēļ lielspekulanti vinansē visādas asiņainās revolucijas un sarkano totalitārismu. Tajā tauta tiek turēta zem stroķiem un tiek novērsta konkurentu rašanās.

 10. Banking crises cast shadow over Latvia financial landscape

 11. Rimševičs nedarbojās viens, tā ir grupa, kur piedālās vēl daudzas augstas amatpersonas. Tāpēc viņš savā amatā jutās tik stabils un neaizstājams. Tur noteikti apakša ir dziļi ūdeņi, kuri plūst uz citām ieinteresētām valstīm- spiegošana, dubultais aģents aģents un t.t. Varbūt drīz pazudīs Rimševics, domāju, ka viņš vairs nav sev saimnieks……….

 12. O kā , tak pašu izsmalcinātie zagļi arī grauj burtiski visu .

 13. Tas bija vienmēr saprotams, ka nelietīgi būvētā “valsts” “perestroikas” mahinācijas rezultātā agri vai vēlu nonāks līdz vispusīgam atmaskojumam. Latvijā tas faktiski ir noticis ļoti ātri, jo to veicināja neattīstītā etnosa plebejisko parvēniju alkātība, mēra trūkums, patoloģiskā nekaunība un hipertrofētā nesodamības un visatļautības apziņa. Tāpat bija vienmēr saprotams, ka latviešu nelietībām relatīvi efektīvu punktu pieliks ārējie spēki, kad latviešu mēslu izdarības sāks apdraudēt citu zemju cilvēkus. Tā arī ir noticis. LR krimināli oligarhisko iekārtu drosmīgi un atklāti atmasko citu zemju iedzīvotāji, no kuriem latviešu kropļi izspieda kukuļus, lika atmazgāt caur bankām naudu utt. Tāpat vienmēr bija saprotama latviešu miljona reakcija. Tā miljona reakcija, kas ir vispārējās zagšanas līdzdalībnieki. Runa ir par varas inteliģences reakciju. Varas inteliģences zagļi noteikti paškritiski neatzīs valstisko nevērtību un noteikti visā vainos krievus, visaprobežotākie vainos arī ebrejus. Tā tagad arī notiek. Nav vainīga nelietīgā valdošā kliķe, bet vainīgs ir Kremlis, kurš ir veicis “uzbrukumu” Latvijas valstij. Rimšēvics u.c. nav vainīgi, pret viņiem ir noorganizēta provokācija. Respektīvi, kāda tauta, tāds tās sabrukums un tāda tās reakcija uz sabrukumu.

 14. Vai tās apsūdzības nav pārāk treknas? Un tā visas uz vienu rāvienu?

 15. protams, vainīgi visi citi tikai ne Rimševics. Jo viņš ir balts un pūkains!!!!! Ak, Dievs kādā valstī mēs eksistējam!

 16. Vērtēsim kritiski. Latvijas finanšu ietekmīgākā persona 2010 gada 22 augustā kopā ar toreizējo Krievijas ieroču uzņēmuma ”Informācijas pētniecības institūts” vadītāju Dmitriju Piščikovu. Fotogrāfija kolosāla. Pie sienas karājās desantnieku Kalašņikova automāts, logi aizlīmēti ar folliju. Pēc skata – viens otrs jau tīri mīksts no grādīgā. Informācijas institūts vāc informāciju. Kādu informāciju savāca no Rimšēvica. Droši vien informāciju par finansēm. Un ne jau to, cik mēs samaksājām par sarūsējušajiem, bojātajiem iepirktajiem ieročiem. Drīzāk nokārtoja naudas plūsmu no Latvijas bankas uz Krieviju. Kāpēc gan mums tik katastrofāli trūkst līdzekļu budžetā, izveidojies tik milzīgs ārējais parāds. Kur tā nauda pazūd bez pēdām. Atbilde gandrīz vai droši slēpjas šai 2010 gada 22. augusta fotogrāfijā. Nodokļi sacelti tik tālu, ka uzņēmīgākie cilvēki spiesti pamest valsti. Valstiskā līmenī nokārtots krievvalodīgo strādnieku ievešanas jautājums, maksājot tiem valstī noteikto vidējo algu. Vai tad tiešām mums tā apdullinājusi uzpirktā prese, ka nejūtam faktu par valdības darbībām, kas vērstas Latvijas guberņas izveidošanai Krievijas sastāvā.

 17. Nu tie grāvēji nav importa – te valsts, pašvaldību naudu spiedu kārtā lika glabāt Parex 9 izlaupīja) un tad teātris ar ”glābšanu” – tiem glābjamiem tika un arī glābējam. Tikai pārējos uzskata par muļķīšiem = maksājiet tēriņus un nekas – ne KNAB, ne prokurors ausis nekustināja… ( par cik $ nesaprata tos gājienus). Vai tad ”nesaprata”, ka valsts- pašvaldību nauda ir jāglabā valsts bankā – tad pat Vienotības Dombrovskis nolikvidēja pēdējo valsts banku – Hopotēku b. .
  Tad ta brīnums – marsieši vainīgi…

 18. Naivie latvieši, žurnālisti un drošības iestādes ir uzķērušies uz kārtējo Krievijas provokāciju. Kāds pamats ir ticēt šī Guseļņikova teiktajam, kurā nav neviena paša fakta. Tā jau var apmelot jebkuru, ka ” viņš gadiem pieprasījis kukuļus”, ka “kukuļa apmērs esot bijis vismaz 100 tūkst. eiro”, utt. Bet kur ir pierādījumi un fakti: kur, kad, cik daudz? Laiks ir izvēlēts tā, lai šīs problēmas ar ABLV banku un LB prezidenta lietu sakrīt, tā pastiprinot šo nomelnošanu valsts mērogā. Jā, un kas tad mums ir kriminālizmeklēšanas priekšnieks, kāda ir viņa politiskā orientācija? Zinām, kādas ir politiskās attiecības ar Krieviju, tāpēc nebūsim tik naivi. Visi varianti ir iespējami un pretizlūkošanai tie ir rūpīgi jāpārbauda. Straume ir jauns KNAB priekšnieks un viņam nav politiskās pieredzes. Paskatiet, ko un cik sponsorē šo banku spices personas, “Saskaņa” tur ir 1. vietā. Putins neko daudz nevar Baltijai nodarīt militāri, tad atliek laist darbā citas metodes: nomelnošanu, valsts amatpersonu reputācijas graušanu, pie tam izmantojot demokrātijas vājās vietas.

  • Protams, viens no parex glābējiem Rimševics ir balti pūkains Latvijas patriots. Lai gan mierīgi kopš eiro ieviešanas visu Latvijas banku pilnā sastāvā varētu nosūtīt rakt kūdras purvus. Ietapītos 100 miljoni gadā,

  • KNAB priekšniekam NEDRĪKST būt POLITISKA pieredze
   bet jābūt ZAGĻU ķeršanas pieredzei !!!

 19. Neticu, ka KNAB nāktu klajā ar paziņojumiem, ,kas putniņptrāt, ir no sērijas ” viena tante teica…” Tāda sajūta, ka Putniņam uzdots glābt priekšnieku, lai pats neiekultos , iespējams, kopējā grēkā.

 20. Kad padlatvieši iemācīsies nekāpt uz krievu grābekļa?

 21. tas ka FKTK nebijs sava uzdevumu augstumos ir acim redzams!par ko jus algu sanemiet?

  • Sakreņķējies jau viņš dikti. Es jau nu gan neticu ka KNAB bez daudz maz riktīgiem pierādījumiem uzsāka šo Rimšēviča lietu un Fuk tuks jau arī ir tajā iejaukts. Tas tā pat ir skaidrs.

Draugiem Facebook Twitter Google+