Mobilā versija
Brīdinājums -2.8°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
2. decembris, 2014
Drukāt

FKTK: rezidentu un nerezidentu noguldījumu apmērs pieaugs, taču ne strauji

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā rezidentu un nerezidentu noguldījumu apmērs turpinās augt, bet bez krasām izmaiņām, otrdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē teica Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.

“Tendence norāda, ka noguldījumi pieaugs gan rezidentu, gan nerezidentu pusē, bet bez jebkādām straujām izmaiņām,” teica Zakulis.

Viņš arī informēja, ka šogad deviņos mēnešos nerezidentu noguldījumi Latvijas bankās pieauga par 1,241 miljardiem eiro jeb 13,5%, ko būtiski ietekmēja ASV dolāra vērtības kāpums, proti, ņemot vērā ASV dolāra vērtības izmaiņu korekcijas, pieaugums būtu par 8,4%. Savukārt rezidentu noguldījumi minētajā laika periodā pieauga par 278 miljoniem eiro jeb 2,7%.

Tāpat Zakulis atzīmēja, ka, neraugoties uz pieaugošu pieprasījuma noguldījumu apmēru un pieprasījuma noguldījumu īpatsvara kāpumu kopējos noguldījumos, pieaugot likvīdajiem aktīviem, banku likviditātes risks saglabājās ierobežots.

Pēc Zakuļa sniegtās informācijas, deviņām bankām, kas strādā ar nerezidentu biznesā, ir individuāli noteikts minimālais likviditātes rādītājs 60% apmērā, četrām bankām – 50% apmērā, bet vienai bankai – 40% apmērā.

Jau vēstīts, ka nerezidentu noguldījumu īpatsvars kopējos Latvijas banku piesaistītajos noguldījumos septembra beigās bija 49,8% (2013.gada beigās – 47,3%).

Latvijā septembra beigās bija kopumā 26 bankas, tostarp deviņas ārvalstu banku filiāles.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+