Mobilā versija
-2.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
2. decembris, 2014
Drukāt

FKTK: rezidentu un nerezidentu noguldījumu apmērs pieaugs, taču ne strauji

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā rezidentu un nerezidentu noguldījumu apmērs turpinās augt, bet bez krasām izmaiņām, otrdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē teica Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.

“Tendence norāda, ka noguldījumi pieaugs gan rezidentu, gan nerezidentu pusē, bet bez jebkādām straujām izmaiņām,” teica Zakulis.

Viņš arī informēja, ka šogad deviņos mēnešos nerezidentu noguldījumi Latvijas bankās pieauga par 1,241 miljardiem eiro jeb 13,5%, ko būtiski ietekmēja ASV dolāra vērtības kāpums, proti, ņemot vērā ASV dolāra vērtības izmaiņu korekcijas, pieaugums būtu par 8,4%. Savukārt rezidentu noguldījumi minētajā laika periodā pieauga par 278 miljoniem eiro jeb 2,7%.

Tāpat Zakulis atzīmēja, ka, neraugoties uz pieaugošu pieprasījuma noguldījumu apmēru un pieprasījuma noguldījumu īpatsvara kāpumu kopējos noguldījumos, pieaugot likvīdajiem aktīviem, banku likviditātes risks saglabājās ierobežots.

Pēc Zakuļa sniegtās informācijas, deviņām bankām, kas strādā ar nerezidentu biznesā, ir individuāli noteikts minimālais likviditātes rādītājs 60% apmērā, četrām bankām – 50% apmērā, bet vienai bankai – 40% apmērā.

Jau vēstīts, ka nerezidentu noguldījumu īpatsvars kopējos Latvijas banku piesaistītajos noguldījumos septembra beigās bija 49,8% (2013.gada beigās – 47,3%).

Latvijā septembra beigās bija kopumā 26 bankas, tostarp deviņas ārvalstu banku filiāles.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+