Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
2. decembris, 2014
Drukāt

FKTK: rezidentu un nerezidentu noguldījumu apmērs pieaugs, taču ne strauji

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā rezidentu un nerezidentu noguldījumu apmērs turpinās augt, bet bez krasām izmaiņām, otrdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē teica Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.

“Tendence norāda, ka noguldījumi pieaugs gan rezidentu, gan nerezidentu pusē, bet bez jebkādām straujām izmaiņām,” teica Zakulis.

Viņš arī informēja, ka šogad deviņos mēnešos nerezidentu noguldījumi Latvijas bankās pieauga par 1,241 miljardiem eiro jeb 13,5%, ko būtiski ietekmēja ASV dolāra vērtības kāpums, proti, ņemot vērā ASV dolāra vērtības izmaiņu korekcijas, pieaugums būtu par 8,4%. Savukārt rezidentu noguldījumi minētajā laika periodā pieauga par 278 miljoniem eiro jeb 2,7%.

Tāpat Zakulis atzīmēja, ka, neraugoties uz pieaugošu pieprasījuma noguldījumu apmēru un pieprasījuma noguldījumu īpatsvara kāpumu kopējos noguldījumos, pieaugot likvīdajiem aktīviem, banku likviditātes risks saglabājās ierobežots.

Pēc Zakuļa sniegtās informācijas, deviņām bankām, kas strādā ar nerezidentu biznesā, ir individuāli noteikts minimālais likviditātes rādītājs 60% apmērā, četrām bankām – 50% apmērā, bet vienai bankai – 40% apmērā.

Jau vēstīts, ka nerezidentu noguldījumu īpatsvars kopējos Latvijas banku piesaistītajos noguldījumos septembra beigās bija 49,8% (2013.gada beigās – 47,3%).

Latvijā septembra beigās bija kopumā 26 bankas, tostarp deviņas ārvalstu banku filiāles.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugumsValdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+