×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. novembris, 2015
Drukāt

FKTK vēršas policijā par iespējamām manipulācijām darījumos ar “Ventspils naftas” akcijām (6)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vērsusies policijā par iespējamu iekšējās informācijas izmantošanu un manipulācijām darījumos ar AS “Ventspils nafta” akcijām.

FKTK veica pārbaudi par atsevišķiem darījumiem, kas biržā “Nasdaq Riga” tika noslēgti laikā no 9.septembra līdz 11.septembrim, kad biržā bija ievērojams “Ventspils naftas” akciju cenas pieaugums.

Sākotnējās pārbaudes rezultātā, tajā skaitā, izvērtējot “Nasdaq Riga” un bankas sniegto informāciju, FKTK secināja, ka viena ieguldītāja darbībās ir saskatāmas iekšējās informācijas izmantošanas un tirgus manipulāciju pazīmes. Ņemot vērā šī ieguldītāja darījumu apjomu un raksturu, FKTK secināja, ka šo darījumu rezultātā ir radīts būtisks kaitējums – ir nodarīts ievērojams mantiskais zaudējums un apdraudētas vēl citas ar likumu aizsargātās intereses.

Saskaņā ar Krimināllikuma 193.panta pirmo daļu par iekšējās informācijas izmantošanu un tirgus manipulācijām, ja nodarīts būtisks kaitējums, ir piemērojama kriminālatbildība. Ņemot vērā minēto, FKTK ir nosūtījusi iesniegumu Valsts policijai kriminālprocesa sākšanai.

FKTK pārbaudi par iespējamu tirgus manipulāciju un iekšējās informācijas izmantošanu sāka tāpēc, ka “Ventspils nafta” paziņojumu par “Euromin Holdings (Cyprus) Limited” sāktajām sarunām ar AS “Latvijas Naftas Tranzīts” par tā 43,25% līdzdalības uzņēmumā “Ventspils nafta” iegādi publiski izplatīja tikai 13.septembrī, bet akciju cena strauji pieauga dažas dienas iepriekš.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Akcija jau pēc definīcijas ir SPEKULĀCIJAS objekts !!!
  .
  Fuktuks ir iebāzies tur, kur suns impi nebāž !
  Laikam, kāds,kurš bija sarēķinājis krietnu kušu palika ar garu degunu un sāka vaimanāt ?
  Interesanti, kurš maksā fuktukam algas ? Gadījumā ne nodokļu
  maksātāji ?
  Ja tā, tad iznāk, ka privātos ķīviņus arī mēs apmaksājam ?

 2. Katru gad’ no jauna … 🙂

 3. Kāpēc, piemēram, benzīna uzpildes stacijās nevar nopirkt naftu? Benzīnu, dīzeļdegvielu un sašķidrināto dabasgāzi nopirkt var, bet naftu neviens nepiedāvā. Nafta patreiz ir lēta, biržās 1 barels (159 litri) maksā
  41-44 USD, vai pārrēķinot eiro – 0,25 centi par 1litru. Domāju, ka pircēju netrūktu, jo tas ir visai lēts enerģijas avots! Ieguvēji būtu gan tirgotāji, gan patērētāji. Pie tam pasaulē ir naftas pārprodukcija – piedāvājums pārsniedz pieprasījumu un to vajag izmantot.

 4. Tik tā starp citu: bildē “Ventbunkers” redzams, nevis “VNT”.

Draugiem Facebook Twitter Google+