Mobilā versija
+4.5°C
Kazimirs, Izidors
Piektdiena, 24. marts, 2017
4. marts, 2016
Drukāt

FKTK vēršas tiesā par “Trasta komercbankas” likvidācijas sākšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās, kurā pārrunāja par AS "Trasta komercbankas" licences anulēšanu un situāciju banku sektorā.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) šodien vērsusies tiesā ar pieteikumu par AS “Trasta komercbankas” likvidācijas sākšanu, informē komisija.
FKTK vērsusies Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Kredītiestāžu likums paredz: ja bankai ir anulēta licence, tad FKTK ieceļ pilnvarnieku un iesniedz tiesā pieteikumu par konkrētās bankas likvidāciju un likvidatora iecelšanu, vienlaikus izvirzot likvidatora kandidatūru. FKTK pašlaik neatklāj, ko komisija virza kā likvidatora kandidatūru, jo tiesa kandidatūru var arī noraidīt, aģentūrai LETA paskaidroja FKTK.

Civilprocesa likums paredz, ka lēmumu par kredītiestādes likvidācijas lietas ierosināšanu vai par atteikšanos pieņemt pieteikumu tiesnesis pieņem ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc pieteikuma saņemšanas tiesā, bet, ja pieteikums atstāts bez virzības, – ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc tam, kad novērsti tiesneša lēmumā norādītie trūkumi vai beidzies termiņš trūkumu novēršanai. Kredītiestādes likvidācijas lietu tiesa izskata septiņu dienu laikā no lietas ierosināšanas dienas.

Līdz likvidatora iecelšanai darbu turpina līdzšinējā “Trasta komercbankas” valde.

Kā ziņots, Eiropas Centrālā banka pēc FKTK ierosinājuma 3.martā anulēja “Trasta komercbanka” licenci.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (16)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (6)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+