×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Flamenko rumbas sesijas ar Džesiju Kuku


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgā atgriežas par jaunā flamenko viļņa meistarīgāko virtuozu dēvētais Džesijs Kuks, lai 28. maijā Rīgas Kongresu namā uzstātos kopā ar grupu sava jaunākā albuma turnejas “Blue Guitar Sessions” ietvaros.

Džesijs Kuks ir kanādiešu ģitārists, komponists un mūzikas producents, kurš tiek dēvēts par vienu no ietekmīgākajiem mūziķiem tā dēvētā “jaunā flamenko” stila mūzikā. Viņa īpašais rokraksts ir flamenko rumbas, džeza un visdažādāko pasaules mūzikas stilu apvienojums, ko noteikti atcerēsies tie, kas bijuši Džesija Kuka koncertos Rīgā, – pirmais no tiem notika 2009. gadā.

Pats Džesijs Kuks saka, ka viņa daiļradi ietekmējusi īpaša vieta Dienvidfrancijas Kamargā. Šeit, Arlā, viņa tēvs, pensionēts kinorežisors, pavadīja savas dzīves pēdējos 10 gadus. Arī šeit Džesijs pavadīja daudzus vasaras brīvlaikus, klejojot pa čigānu pilnajām ielām, uzsūcot atmo-sfēru un klausoties flamenko grupas “Gipsy Kings” solista Nikolā Reijā spēli – pazīstamais mūziķis dzīvoja kaimiņos.

Tiesa, Kanāda nav Džesija dzimtene – viņš dzimis Parīzē 1964. gadā un rotaļu ģitāru sāka trinkšķināt jau triju gadu vecumā. Pēc vecāku šķiršanās puika devās līdzi uz mātes dzimteni Kanādu. Ģitārists mācījies Elija Kasnera Ģitāras akadēmijā un nelabprāt atceras, ka apkārtējie bieži, runājot par viņu, lietojuši vārdu “virtuozs”. “Viennozīmīgi nebiju no tiem bērniem, kas pielipuši skatuvei un saviļņo pūli. Biju pārāk nedisciplinēts, nekad neatkārtoju uzdoto “arpeggio”. Vienmēr spēlēju to, ko gribēju spēlēt. Es ātri iemācījos un tad izbaudīju to.”

Neformālas džema sesijas mājās pie tēva un dalība ikgadējā Sentmarīdelamēras čigānu mūzikas festivālā palīdzēja noslīpēt meistarību. Džesijs turpināja klasiskās un džeza ģitārspēles studijas prestižākajās mūzikas skolās, ko pēcāk centās aizmirst, iegremdējoties čigānu mūzikas daiļrades tradīcijās. Šī pretrunīgā divējādā pieredze vēlāk tika dāsni atlīdzināta, izpaužoties viņa daudzpusīgajā muzikālajā gaumē.

Pašlaik Džesija Kuka karjeras ceļā sakrāti seši studijas albumi, turklāt visi kā viens ieguvuši vismaz zelta statusu Kanādā. Mūziķa panākumiem var pievienot arī ievērojamu skaitu koncertu visā pasaulē. Papildus pārpildītajiem koncertiem un dalībai prominentos festivālos ģitārists arī iesildījis virkni leģendāru mūziķu, tostarp B. B. Kingu, Reiju Čārlzu un Diānu Krollu. Kuks arī saņēmis sudraba godalgu kā labākais flamenko ģitārists (“Acoustic Guitar Magazine Player’s Choice Award”), piekāpjoties tikai leģendārajam Pako de Lusija. Kuks ir arī Kanādas mūzikas balvas “Juno” (2011) ieguvējs kā labākais mūziķis – par albumu “The Rumba Foundation”.

Džesija Kuka ģitāras stīgu neatvairāmā skaņa iekļauta arī neskaitāmās izlasēs, jaunākā no tām – “Guitar Greats: The Best of New Flamenco, Volume 3” – nāca klajā pērn izdevniecībā “Baja Records”.

Džesija Kuka jaunākais albums “The Blue Guitar Sessions” nāca klajā 2012. gadā, togad arī viņa koncerts “Jesse Cook, Live in Concert” tika translēts visā ASV “PBS” and “Public Television Networks” kanālos, bet interesenti to var meklēt arī DVD formātā “Live in Concert” (2012). Šī albuma materiāls tikko izskanējis apjomīgā koncertturnejā ASV un turpinās skanēs koncertos viņpus un šaipus okeānam.

Varbūt noder!!


Koncerts: 28. V 19.00 Rīgas Kongresu namā.

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 13.50 – 67.00.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+