Praktiski
Mājas

Flīzes vannas istabā: atsvaidzināt vai mainīt? 0

Bieži flīzējums vannas istabā vai virtuvē vēl ir gluži labs, bet zaudējis savu kārtīgo izskatu, jo šuves starp flīzēm kļuvušas netīras. Kā to labot un atsvaidzināt?

Ja jānotīra netīrumi

Vienkāršākais un nekaitīgākais līdzeklis tīrīšanai ir sodas un etiķa maisījums. Sodu uzber uz flīzēm (uz grīdas vieglāk, uz sienas nedaudz jāierīvē) un pārlej ar etiķi. Atstāj uz pusstundu, bet pēc tam noskalo ar siltu ūdeni un rūpīgi noslauka.

Balinātājs ar hloru ir agresīvāka tīrīšanas metode. Tā labi der īpaši netīrām grīdas flīžu šuvēm. Līdzekli uzlej uz šuvju vietām, ļauj brīdi iedarboties, pēc tam šuvju vietas berž ar šauru birstīti (derēs arī veca zobu suka), pēc tam noskalo ar ūdeni un noslauka.

Var izmantot arī speciāli šim nolūkam paredzētus ķīmiskus līdzekļus, ko ērti lietot, jo lielākoties tie nopērkami aerosolu veidā. Tikai tas izmaksās dārgāk, un bieži vien šiem līdzekļiem ir nepatīkama smaka. Darbības princips līdzīgs – uzsmidzina līdzekli uz šuvēm, nogaida noteiktu laiku (pēc instrukcijas), noskalo ar ūdeni un noslauka.

Ja jāiznīdē sēnīte

Labs līdzeklis, kas uzveic sēnīti, ir viegls etiķa šķīdums. Ja aplikums ir pamatīgāks, šķīdumam var pievienot ēdamkaroti amonjaka un tējkaroti ūdens mīkstinātāja. Šo līdzekli ar asu birsti pamatīgi ierīvē šuvēs, nogaida, līdz tas pilnībā izžūst, un tad noskalo ar siltu ūdeni un noslauka.

Ja vēlas citu krāsu

Ja tomēr flīzes kalpojušas ilgu laiku un netīrumi nepadodas tīrīšanai, šuves starp flīzēm iespējams pārklāt ar jaunu krāsas kārtu vai pārkrāsot ar speciālu marķieri (nopērkams būvniecības preču veikalos). Darbošanās ir ērta un ātra, krāsa labi iesūcas šuvēs un ir noturīga. Diemžēl marķieri pieejami tikai baltā krāsā, bet speciālās, šuvju atjaunojošās krāsas gan iespējams iegādāties dažādos toņos. Vispopulārākā no tām ir Mapei Fuga Fresca. Šo krāsu uzklāj ar speciālu porolona aplikatoru, kas pievienots krāsas konteineram.

Šādi atjaunotas flīžu šuves izskatās ne vien tīrākas un svaigākas, bet piešķir arī vannas istabai jaunu seju, ja izvēlēta cita krāsa nekā iepriekš.

Ja šuves aizpilda no jauna

Šis variants derēs, ja flīžu šuves ir ne vien netīras, bet arī nedaudz padrupušas. Būvniecības preču veikalos nopērkami speciāli flīžu šuvju atmiekšķētāji, ar kuru palīdzību veco šuvojumu iespējams izņemt, nesabojājot flīžu klājumu. Šos līdzekļus rūpīgi uzklāj uz šuvēm, atstāj iedarboties, līdz cementa masa kļuvusi mīksta. Pēc tam to viegli iztīrīt ar asu birstīti. Iztīrītās šuves izslauka un pilda ar jaunu šuvotāju. Vislabāk izvēlēties šuvotāju ar polimēru piedevām, kas vienmērīgi un hermētiski aizpildīs šuves.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Latvija bez bērnunamiem. Tapuši vēl divi aprūpes centri 1
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Cēzara salāti ar grilētu vistu un parmezānu
23 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Karamelizēti āboli. Bērniem ļoti garšos!
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bordāns: Vecās oligarhiskās partijas noraka valdības izveidi
43 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Gobzems: Visiem politiskajiem spēkiem vajadzētu nelielu psihoterapijas kursu
57 minūtes
LE
LETA
Dabā
Kādi laikapstākļi gaidāmi 18.novembrī? Jaunākā sinoptiķu prognoze
3 stundas
LA
LA.lv
Pasaulē
VIDEO. “Neesmu latviski runājusi kopš 18 gadu vecuma!” Londonā centīgi mācās latviešu valodu
34 minūtes