Florbola čempioni bezdibeņa malā 0

Latvijas florbola vīriešu čempionāta ceturtdaļfinālā briest sensācija: pērnie čempioni pēc pirmajām divām spēlēm ar 0:2 zaudē sērijā līdz vienas komandas trim uzvarām.

7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

Čempionvienība “RTU/Inspecta” ceturtdaļfinālā tiekas ar “Ulbroka/FS Masters”, kas divu apļu turnīrā ieņēma tikai astoto vietu ar 31 punktu – divreiz vieglāku bagāžu nekā pretiniekiem, kuri bija pirmie ar 60 punktiem. Turklāt “RTU/Inspecta” vīriem pēc turnīra beigām bija gana daudz laika, lai sagatavotos izslēgšanas spēlēm, bet trenera Aināra Juškēviča vadītie ulbrokieši tikmēr astotdaļfinālā vaiga sviedros cīnījās ar “Latgranula/Līgatne”, ko pārspēja tikai piecu spēļu sērijā (3:2). Un še tev: ceturtdaļfinālā viņi ņem un divreiz pēc kārtas kā pēc notīm apspēlē čempionus, turklāt to laukumā Rīgas Olimpiskajā sporta centrā – 4:2 (1:1, 0:1, 3:0) un 5:2 (0:1, 2:0, 3:1). Pirmajā mačā uzvarētājiem divus vārtus guva Dāvis Šmitiņš, pārējos – Kārlis Bulāns un Kaspars Šķēls, otrajā spēlē Edgara Gailīša sargātajos “RTU/Inspecta” vārtos bumbiņu divreiz iemeta Ritvars Golubevs, pa reizei – Dmitrijs Dmitrijevs, Šķēls un Bulāns. Čempioniem pienācis laiks parādīt raksturu, jo trešo reizi abas komandas tiksies sestdien Ulbrokā. Ja “RTU/Inspecta” uzvarēs, tad ceturtais mačs turpat notiks svētdien, bet, ja zaudēs, sensācija būs nobriedusi.

Astotdaļfinālā piedalīties nevajadzēja arī turnīra ceturtajai komandai Stalbes “Pārgaujai”, iegūstot sava laukuma priekšrocības ceturtdaļfinālā pret “Ķekavu”. Arī tās tika izniekotas – 3:4 (2:1, 0:2, 1:1) un 5:7 (1:1, 3:3, 1:3). Tiesa, abas spēles notika Cēsīs, taču nez vai gaujeniekiem labāka dzīve būs piektdien Ķekavā.

Vienā virzienā pagaidām notiek arī abi pārējie ceturtdaļfināla mači, tomēr it kā loģiskāk. “Lekrings” Cēsīs divas reizes pārspēja Kocēnu “Rubeni” (6:4 un 7:4), “Lielvārde” divās mājas spēlēs – FK “Bauska” (4:2 un 8:6). Vai patiešām ceturtdaļfināls finišēs jau šonedēļ?

Pārmaiņas notikušas arī florbola dāmu salonā. “Rubene” pēc pastaigas Irlavā (9:1 un 13:2) turnīra tabulā pagāja garām čempionvienībai “RSU/Runway” un ar 40 punktiem ieņem pirmo vietu, rīdziniecēm – 38 punkti. Ļoti iespējams, ka šī kārtība vairs nemainīsies, jo abām komandām turnīrā atlicis tikai pa vienai spēlei Ķekavā: kocēnietēm – pret čempionāta vājāko komandu “Bulldogs”, “RSU/Runway” – pret vidusmēra “Ķekava/BFF”.