×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Florbola izlases sastāvs varētu pamatīgi izmainīties

Pēc vairāku Latvijas florbola čempionāta finālsērijas spēļu noskatīšanās Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Īro Parviainens secinājis, ka izlases sastāvs varētu piedzīvot ievērojamas izmaiņas, vēsta Latvijas Florbola savienība (LFS).

“Redzētās divas vīriešu fināla spēles, kā arī mačs par trešo vietu sagādās mums zināmas problēmas, lai formētu nākamo izlases kandidātu sarakstu pirms nometnēm,” LFS citē somu speciālistu. “Patiesību sakot, vairāki spēlētāji parādīja savu talantu – ļoti labu sniegumu un attieksmi konkrēti šo finālspēļu laikā. Tieši šādi spēlētāji būtu pelnījuši iespēju tikt uzaicināti piedalīties nākamajās izlases treniņnometnēs. Jāatzīst, ka vairākiem pašreizējiem izlases spēlētājiem nāksies krietni papūlēties, lai saglabātu savu līdzšinējo vietu izlasē.”

“Visu komandu vārtsargi nospēlēja ļoti labi! Arī tiesnešu darbs manā skatījumā tika veikts augstākajā līmenī. Taču, runājot par spēlētāju uzdevumiem, – lai “izdzīvotu” starptautiskajās spēlēs, florbolistam ir jāmāk spēlēt spēcīgi un ar pareizu attieksmi, jāprot saglabāt vēsu prātu spēles laiku,” uzsvēra Parviainens.

“Man bija un ir svarīgi redzēt šīs finālspēles, kurās varēju vērot sportistus spēlējam ātrā tempā un zem liela atbildības spiediena. Tas vēlreiz apliecina to, ka cīņa par iekļūšanu izlasē būs smaga, kas savā ziņā ir tikai labi mums visiem,” stāstīja Parviainens. “Man bija svarīgi šīs spēles redzēt klātienē, jo ir jāsajūt atmosfēra, kas bija patiešām vienreizēja. Latvijas finālspēļu atmosfērā savā ziņā pat pārspēj Somijas finālus.”

“Izlasē mēs ceram ieraudzīt vairākas svarīgas lietas – spēlētāju motivācijas līmeni, spēju spēlēt paaugstinātas spriedzes ietekmē, savu darbību kontroli, spēlējot ar bumbiņu un bez tās, kā arī spēlētāju prāta noturību (piemēram, izvairīšanos no nevajadzīgiem pārkāpumiem), kā arī fiziskās spējas un sagatavotību visas spēles garumā un tās papildlaikā, kā arī pēcspēles soda metienos,” uzsvēra soms. “Lai arī cik paradoksāli tas nebūtu, vadošās komandas vai izlases bieži zaudē vai uzvar tieši spēles pēdējās minūtēs. Šādās situācijās florbolistiem ir jāspēj domāt un rīkoties sabalansēti, spēlējot tā saukto “divu ceļu spēli.”

Latvijas izlase šī gada izskaņā paredzētajā pasaules čempionātā sacentīsies C apakšgrupā kopā ar Čehijas, Japānas un ASV valstsvienībām.

Čehija florbola izlašu rangā šobrīd ieņem trešo vietu, Latvija jau ilgāku laiku nostiprinājusies piektajā pozīcijā, Japāna ir 13.vietā, bet ASV – 15.vietā. Tām divām komandām, kas no C apakšgrupas iekļūs ceturtdaļfinālā, būs jātiekas ar D grupas izlasēm – Somiju (1.), Krieviju (8.), Vāciju (10.) vai Kanādu (16.).

Devītais pasaules čempionāts florbolā vīriešu izlasēm no 2. līdz 9.decembrim notiks Šveices pilsētās Bernē un Cīrihē. Latvijas izlases visas apakšgrupu spēles aizvadīs Cīrihē.

Latvijas izlase iepriekšējos trīs pasaules čempionātus noslēgusi piektajā pozīcijā.

Kā ziņots, Parviainens ir arī Latvijas U-19 izlases galvenais treneris. Šai komandai pasaules čempionāts plānots nākamā gada pavasarī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+