Pasaulē

Floridas apšaudei jākļūst par “pēdējo masu slaktiņu”0


ASV Floridas štatā pie skolas piemin 14.02.2018 nošautos 17 cilvēkus.
ASV Floridas štatā pie skolas piemin 14.02.2018 nošautos 17 cilvēkus.
LETA/AP – foto

Vidusskolnieki no ASV Floridas štata skolas, kur pagājušajā trešdienā apšaudē tika nogalināti 17 un ievainoti 14 cilvēki, gatavojas doties uz Vašingtonu, lai nokauninātu likumdevējus un pamudinātu viņus beidzot grozīt likumus ieroču kontroles jomā.

Kā viņi pastāstījuši telekanālam ABC, 24.martā plānots rīkot “Gājienu mūsu dzīvības atbalstam”, un līdzīgi atbalsta pasākumi šai dienā iecerēti visā valstī. Jaunieši cer, ka traģiskais notikums viņu skolā varētu kļūt par pavērsiena punktu šai jautājumā.

Viena no viņiem, 18 gadus vecā Emma Gonsalesa, svētdien piesaistīja plašas sabiedrības uzmanību ar spēcīgu runu, kurā viņa kritizēja prezidentu Donaldu Trampu par miljoniem dolāru lielo atbalstu, ko viņa priekšvēlēšanu kampaņai snieguši ieroču lobisti.

Gonsalesa izteikusi pārliecību, ka Pārklendas apšaudei jākļūst “par pēdējo masu slaktiņu”, un aicinājusi politiķus iesaistīties sarunā par ieroču kontroli.

“Mēs gribam dot viņiem iespēju šai jautājumā nostāties pareizajā pusē,” viņa piebildusi, kopā ar vēl četriem saviem klasesbiedriem vēršoties pie vienaudžiem visā valstī un aicinot nodot šo vēstījumu tālāk.

Viņas skolasbiedrs Kemerons Keskijs norādījis uz politiķu saistību ar Nacionālo šaujamieroču asociāciju (NRA), kas ir ASV lielākais šaujamieroču nēsāšanas tiesību lobijs. Viņš uzsvēris, ka “ikviens politiķis, kurš pieņem naudu no NRA, ir atbildīgs par šādiem notikumiem”.

Saistītie raksti

Kaskijs piebildis, ka runa nav par republikāņiem vai demokrātiem kā tādiem. Apsūdzot asociāciju “šaujamieroču kultūras kopšanā un veicināšanā”, viņš skaidrojis, ka skolnieku mērķis ir ieviest jaunu attieksmi, kurā katrs politiķis, kas pieņem naudu no asociācijas, ir pelnījis “kauna žetonu”.

Apšaudi Pārklendas pilsētas vidusskolā sarīkoja 19 gadus vecais Nikolass Kruss, kas iepriekš disciplīnas pārkāpumu dēļ bija izslēgts no skolas. Kruss tika aizturēts, un viņam izvirzītas apsūdzības 17 tīšās slepkavībās.

LA.lv