×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Floriste Līga: “Mājas Viesis” valdzina ar gaišo skatījumu uz dzīvi (1)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze
Uzziņai:

IZLASĪJU

5. jūnija "Mājas Viesī" izlasīju Ilzes Vītolas rakstu "Muzikanta kods" – par uzņēmēju, politiķi un muzikantu, mūzikas instrumentu darinātāju un kolekcionāru Gunāru Igauni. Gaišs skatījums uz dzīvi.

* Patīk baudīt svešas zemes, stopējot esmu mēnesi ceļojusi pa Eiropu. Tāpēc ieinteresēja Guntas Tabores apraksts par Izraēlu "Shalom, pavasari!".

*

Arī Jāņa Krēķa faktu apkopojums "Ietekmīgo cilvēku hobiji" mani neatstāja vienaldzīgu – ar ko tikai politiķi un valstsvīri neaizraujas!

PIEREDZĒJU

+ Iepriecina vasarīgi siltais laiks un kolēģu labvēlība, izpratne – cik vien iespējams, viņi ļauj man izbaudīt skaisto Latvijas vasaru.

+ Netīk, ka dažs sarežģī lietas, piemēram, pavasarī ziedu salonā meklē gladiolas... Neesmu vainīga, ka cilvēks apmaldījies savās vēlmēs.

PLĀNOJU

23. jūnijs

Līgošu kopā ar draugiem no uzņēmuma "Labie koki".

24. jūnijs

Braukšu sveikt tēti Jāni, kurš dzīvo Bauskas novada Ceraukstē.

4. jūlijs

Došos uz Līgatni atpūsties pie draugiem, lasīšu grāmatas.

Rīgas ziedu salona “Florestans” floriste LĪGA KRIŽEVICA, dzimusi 1982. gadā Rīgā

Vasara tuvojas pilnziedam, un jau virmo reibinošās pirmjāņu noskaņas… Šajā laikā uzrunājam Līgu Križevicu, kuras darbs vistiešāk saistīts ar jāņuzālēm un jāņupušķiem… Viņu pazīst vai katrs, kurš iegriežas Rīgas ziedu salonā “Florestans”.

– Iespējams, kāds domā, ka floristam gan viegls darbiņš, taču tas ir maldīgs priekšstats. Plaukstas sadzeltas ar rožu ērkšķiem, nereti jāpārvieto smagas vāzes, ziedu kompozīcijas, ūdens trauki… Jā, nav viegli, taču ir arī savs prieks. Patīkami, ka klients saskata ziedu skaistumu, pasaka paldies par glīti un oriģināli veidotu ziedu pušķi! – pasmaidot teic Līga Križevica. Viņa absolvējusi Jelgavas Lauksaimniecības universitātes Socioloģijas fakultāti, taču darbs kabinetā nav garīgi spārnojis, tāpēc izvēlējusies apgūt florista specialitāti. Pabeigusi Ritas Garaissils ziedu kārtošanas skolu, kas dibināta 1988. gadā un ir viena no vecākajām floristikas skolām Baltijā. Līgai ir izpalīdzīga ģimene – gan meita Helma Elvīra, gan vīrs Mārtiņš, kurš izdomā ir tik oriģināls, ka klientiem pasūtītos ziedus piegādājis dziedot. Tas tik ir serviss – saņemt ziedus serenādes pavadījumā! Līgai patīkot lauku ziedi – tajos dabiskums un vienkāršība. Un kas tur ko brīnīties, Līgas dzimta sakņojas laukos – tētis Jānis konsultē par cirsmu iepirkšanu, viņa vectēvs Alfreds esot dēvēts par Lielupes velnu, jo vienīgais spējis ar liellaivu izbraukt sarežģīto Velna grāvi, lai aizvestu cukurbietes uz Jelgavas cukurfabriku. Acīmredzot Līgas radošā fantāzija, krāsu izjūta gūta arī no tuviniekiem, kas ir dzīvesgudri un mākslinieciski radoši – mamma Daile strādājusi “Somdarī” par modelētāju, tagad ir vizuālās mākslas skolotāja Bauskas bērnu un jauniešu centrā, Līgas vectēvs Osvalds (no mātes puses) muzicējis kultūras namā “Ziemeļblāzma”, otrs vectēvs Jānis (no tēva puses) spēlējis akordeonu un zāģi.

– Man patīk, ja cilvēki, ejot ciemos, izvēlas gaumīgas lietas, interesanti veidotus ziedu pušķus, nevis kaut ko pavirši steigā paķer…

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Līga veidoja māksliniecisko noformējumu mūsu kāzām. Bija pasakaini skaisti un tā, kā nevienam! Māksliniecei vēlu daudz radošu mirkļu. Feina bilde!

Draugiem Facebook Twitter Google+