×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

“Floristika”

TA_Floristika

Lai cik skaistas saplaukst tulpes vai lilijas, orhidejas vai rozes, magones vai peonijas, dažkārt tomēr pat krāšņs zieds vien nešķiet vietā. Varbūt tāpēc, ka izskatās pārāk parasti – kā vienmēr? Cik puķu un augu vēstījums var būt dažāds un niansēts, kad tos pušķos un dekoros, vainagos, vītnēs, lakoniskās vai bagātīgās kompozīcijās kārtojis profesionāls florists jeb, kā droši varētu sacīt – ziedu mākslinieks, varat pārliecināties februāra tematiskajā avīzē “Floristika”. Taču, lai vairumtirgū iegādātu rožu vai krizantēmu saišķi vai savā košumdārzā saplūktas puķes pārvērstu ziedu gleznā ar savu īpašo vēstījumu, ir jāzina bezgala daudz. Jāmācās, jāmēģina, jātrenē pirksti, acis un arī kas netveramāks – īpaša augu izjūta.

Ar ko sākt amatierim? Protams, ar ziedu un augu, dekoratīvu un tehnoloģisku materiālu izvēli. Bet tikpat svarīga – ja ne vēl svarīgāka – , izrādās, ir ideja: ko, no kā, kam, kāpēc, ar kādiem paņēmieniem vēlamies izgatavot.

Kā tas darāms, stāsta un krāšņos fotoattēlos māca jaunākās tematiskās avīzes autore Bulduru Dārzkopības vidusskolas skolotāja, floristikas profesionāle Ineta Ozoliņa–Skrūzmane.

Meistars netop vienā dienā, arī floristikā ne, bet šis izdevums lieti noderēs, lai ieinteresēta mācekļa laiks būtu vieglāks un ziedu kārtošanas prasmes vairotos ātrāk. Lai izdodas!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+