×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

FM: budžetā jaunām politikas iniciatīvām prasa 546,9 miljonus; 2018.gadā jau virs miljarda (Infografika) (4)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Nākamā gada valsts budžetā ministrijas un valsts iestādes jaunām politikas iniciatīvām prasa 546,864 miljonus eiro, aģentūru BNS informēja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis.

Savukārt 2016.gadā ministriju pieprasījums ir 781,684 miljonu eiro apmērā, bet 2018.gadā tas sasniedz jau 1,154 miljardus eiro.

“Esošajā ekonomiskajā situācijā, kad valsts budžeta iespējas papildu izdevumu finansēšanai ir ierobežota, esam aicinājuši nozaru ministrijas atbildīgi iesniegt jaunus budžeta pieprasījumus. Jau tagad ir skaidrs, ka visus ministriju pieprasījumus apmierināt nebūs iespējams. Tāpēc jau augustā, veidojot 2016.gada valsts budžetu atbilstoši valdības noteiktajām prioritātēm – kas ir valsts iekšējā drošība; valsts nacionālā aizsardzība; veselība un izglītība, ja tiek īstenotas strukturālās reformas; kā arī pensijas – Ministru kabinets koleģiāli pieņems lēmumus par to, ko valsts var atļauties papildu no nākamā gada,” norādīja Jarockis.

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības 2015.gada budžetā iesniegusi jaunās politikas iniciatīvas par 4,6 miljoniem eiro, Tieslietu ministrija – 5,1 miljonu eiro, turklāt ministrija arī prasījusi papildu 4,4 miljonus eiro Zemesgrāmatas nodaļām, rajonu (pilsētu) tiesām un apgabaltiesām. Zemkopības ministrija iesniegusi iniciatīvas par 4,2 miljoniem eiro, bet FM – par 1,4 miljoniem eiro.

Turklāt ministriju papildus pieprasījumi pēc finansējuma jaunām politikas iniciatīvām būtiski pieaug nākamajos gadus – 2017. un 2018.gadā.

Būtisku papildus finansējumu nākamgad pieprasījusi arī Latvijas Televīzija un Latvijas Radio – 5,7 miljonus eiro.

Jarockis informēja, ka Ekonomikas ministrija vēl nav iesniegusi savas iniciatīvas.

Jau vēstīts, ka valdība darbu pie nākamā gada budžeta plāno sākt vasaras sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Kas ir ‘politikas iniciatīva’ ? Kā var prasīt to kas nav nopelnīts ? Kad valstī beigsies bezjēdzīga nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšana, korupcija kas saēd ekonomisko organismu ?

 2. ................. Atbildēt

  ja nepelna, ko var prasīt?????????????????????????????????/

 3. Ieskaitot visi ministri, ka sads budzets.ir nereals jo valstij vienkarsi nav nauda ar ko to segtu. Gluzi otradi- naudas trukums.

 4. Veselības ministrijai protams nebūs, ja vien dakteriem pieliks algas, BET LATVIJA PALIEK ARVIEN SLIMĀKA!!!
  Bezatbildības rezultātā C hepatīts drīz būs katram 3.iedzīvotājam
  Vēža diagnostika bezjēdzīga, ja nenotiek ārstēšana
  u.t.t.

Draugiem Facebook Twitter Google+