×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. janvāris, 2014
Drukāt

FM: Latvijas pievienošanās eiro zonai noritējusi sekmīgi (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs (no kreisās), tulks, Igaunijas premjers Andruss Ansips, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un finanšu ministrs Andris Vilks piedalās svinīgajā pirmās eiro banknotes izņemšanas pasākumā, atzīmējot Latvijas pievienošanos eirozonai. (Publicitātes foto)

Latvijas pievienošanās eiro zonai noritējusi sekmīgi, trešdien žurnālistiem atzina Finanšu ministrijā (FM).

Ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre norādīja, ka aizvadītā gadumijas nakts un Latvijas pievienošanās eiro zonai ir viens no viens no visrūpīgāk plānotajiem procesiem Latvijas vēsturē. “Darbs pie tā aizsākās teju pirms desmit gadiem – uzreiz pēc valsts iedzīvotāju balsojuma un Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai. Pirmajās 14 stundās virsuzdevums, lai valūtas maiņa valstī noritētu iedzīvotājiem ērti, vienkārši un droši, ir īstenots,” sacīja Bajāre, uzsverot, ka ari banku sistēmas strādājušas bez pārrāvumiem.

Savukārt Latvijas Bankas (LB) Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms vērsa uzmanību uz to, ka Latvijas iedzīvotāji aktīvi gatavojušies eiro ieviešanai, iemaksājot skaidro naudu banku kontos. Proti, 2013.gada beigās apritē bija 630,8 miljoni latu skaidras naudas, kas ir uz pusi mazāk nekā gada sākumā, kad apgrozībā bija 1,2 miljardi latu skaidrās naudas. Saskaņā ar sniegto informāciju, LB bankām pēc to pieprasījuma novembrī un decembrī izsniegusi 283,2 miljonus eiro, kas tālāk nodoti uzņēmumiem, lai nodrošinātu naudas apriti gada pirmajās dienās. Lai tas varētu notikt, kopš jūlija nokalti 400 miljoni dažāda nomināla Latvijas eiro monētu un sagādāti 110 miljoni dažādu eiro banknošu.

Savukārt atbildot uz jautājumu par to, cik ilgā laikā atlikušie lati no apgrozības varētu pazust, Blūms, balstoties uz kaimiņvalsts Igaunijas pieredzi, ieviešot vienoto Eiropas valūtu, prognozēja, ka pirmajās divās nedēļās, kas ir valūtas paralēlās apgrozības periods, varētu tikt apmainīta ne mazāk kā puse no apgrozībā atlikušajiem latiem, bet trijos mēnešos jau apmēram 80 līdz 90%.

Jau vēstīts, ka Latvija trešdien kļuva par 18.eiro zonas valsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tas bija pretīgi un vienlaicīgi smieklīgi- redzēt mehānisko lācīti tādu kā sajūsminātu par 10 eirorubuļiem un savu kangara darbu! Farss!

  2. Varam apsveikt sevi ar pēdējo valsts neatkarības palieku zaudēsanu,nu mēs esam pilnvērtīga kolonija.

  3. lāča sausais atlikums pēc 5 g. 02.01.2014 08:45
    Paldies mīļajam lāčukam par tautas maku iztukšošanu 5 gadu garumā, paldies, par Latvijas zemītes atbrīvošanu no pusmiljona cilvēkiem,paldies par veiksmīgu kalpošanu svešiem kungiem visus 5 gadus, pat eiro izņemšanu uzticas nevis tautas ieskautam , bet gan savu jenotu un svešinieka aizsegā ,stāvot četratā- atšķirtībā no tautas,paldies par valsts iedzīšanu dziļā pak aļā, nu, gluži kā pēc kara ….diemžēl… arī 54 nāves ir uz lāča sirdsapziņas

  4. kungi stāv un smaida kamēr Latvija zaudē daļu neatkarības

    • Tas varbuut taisniiba, bet neaizmirsiisim, ka 18 valstis atdeva dalju no netkariibas, lai vinju valstis kljuutu stipraakas un droshaakas!

Draugiem Facebook Twitter Google+