×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

FM: “Liepājas metalurga” parādu kapitalizācija nav atbalstāma

Foto: LETAFoto: LETA

Kaķis zem armatūras tērauda stieņiem AS "Liepājas metalurgs" gatavās produkcijas noliktavā.

Finanšu grūtībās nonākušā “Liepājas metalurga” lūgums par tā saistību pret valsti kapitalizāciju nav atbalstāms, jo tas viennozīmīgi tiktu uztverts kā valsts palīdzība privātam uzņēmumam, un to nevarētu saskaņot ar Eiropas Komisijas regulējumiem, portālu “LA.lv” informēja Finanšu ministrijā (FM).

FM norāda arī, ka “Liepājas metalurga” akcionāri ar paziņojumiem turpina maldināt par iespējamu valsts kredītsaistību kapitalizāciju, jo šā gada 10. oktobrī uzņēmuma lielākie kreditori saņēma priekšlikumus grozījumiem Tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plānā, kas ir pretrunā šodien izplatītajam paziņojumam.

Ministrija aicina “Liepājas metalurgu” strādāt pie uzņēmuma iesniegtā un kreditoru saskaņotā TAP pasākumu plāna izpildes.

Jau vēstīts, ka “Liepājas metalurgs” vērsies pie valsts augstākajām amatpersonām ar lūgumu kapitalizēt uzņēmuma parādus valstij un tai piederošajiem uzņēmumiem kopsummā par 78,8 miljoniem latu. Uzņēmums piedāvājis kapitalizēt FM kredītprasības 51,9 miljonu latu apmērā, AS “Citadele banka” kredītprasības 12,4 miljonu latu apmērā un AS “Latvenergo” kredītprasības 14,5 miljonu latu apmērā.

“Liepājas metalurgs” lūdzis atbalstīt ierosinājumu emitēt papildu 78,8 miljonus akciju, kuras nonāktu Latvijas valsts īpašumā, kapitalizējot esošos uzņēmuma parādus. Tādējādi valsts iegūtu “Liepājas metalurga” akciju kontrolpaketi un iespēju garākā laika periodā atgūt savus ieguldījumus no dividendēm vai akciju pārdošanas. Tajā pašā laikā “Liepājas metalurgam” pēc akciju emisijas pabeigšanas būtu iespējas kredītiestādēs saņemt aizdevumu ražošanas turpināšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+