Mobilā versija
+1.6°C
Haralds, Almants
Trešdiena, 22. februāris, 2017
13. augusts, 2015
Drukāt

FM ministrijām piedāvā griezt izdevumus par 1%, 3% vai 5%, izņemot prioritārās nozares (1)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Finanšu ministrijas (FM) piedāvājums ministrijām nākamā gada budžetā ir samazināt bāzes izdevumus par 1%, 3% vai 5%, ceturtdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni žurnālistiem teica finanšu ministrs Jānis Reirs.

Izņēmums būšot četras ministrijas, kuru nozares noteiktas par prioritātēm nākamā gada budžetā – aizsardzības, iekšējā drošība, veselība un izglītība.

Pēc Reira teiktā, piedāvājums par proporcionālu finansējuma samazināšanu ministrijām nav jauns. “Daudzas valstis pieiet tādā veidā, lai piespiestu ministrijas pārskatīt savus bāzes izdevumus. Tas ir pamatoti,” sacīja ministrs.

Viņš norādīja, ka FM ir veikusi aprēķinus par 1% vai 3% vai 5% samazinājumu un tas tiks piedāvāts speciāli budžetam izveidotajai darba grupai. “Šeit nav iekļautas prioritārās ministrijas – iekšējā un ārējā drošība, veselības un izglītības ministrijas, bet, ja šīs ministrijas nāks ar priekšlikumiem kā var samazināt bāzes izdevumus, tikai priecāsimies,” atzīmēja Reirs, sakot, ka pārējās ministrijas būs lūgtas pārskatīt savus bāzes izdevumus.

Kā viens no priekšlikumiem, pēc viņa sacītā, varētu būt arī nākamgad pārtraukt pamatlīdzekļu finansēšanu ministrijām – datoru, materiālu, transporta iegādi, remontu veikšanu, un šajā saspringtajā budžeta situācijā vēl gadu neatjaunot pamatlīdzekļus.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma žurnālistiem atzina, ka par konkrēto priekšlikumu būšot vēl diskusijas speciāli budžetam izveidotajā darba grupā, kā arī koalīcijas partiju starpā, taču kopumā viņa pauda atbalstu FM piedāvājumam.

Plānots, ka nākamā gada valsts budžeta projekts Saeimā tiks iesniegt 30.septembrī. Valdība lēmusi, ka nākamgad valsts budžeta deficīts nedrīkstēs pārsniegt 1% no iekšzemes kopprodukta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atliek tikai piekrist Atbildēt

    Finanšu un Satiksmes ministrijās atsakāmies no trijiem,bet Ekonomikas ministrijā-no diviem valsts sekretāru vietniekiem,kuri tikai dublē ministriju departamentus! Iztiksim ar vienu valsts sekretāra vietnieku,kā citās ministrijās!

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+