×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

FM pārmet Jūrmalas domei vīzijas trūkumu par Ķemeru sanatoriju

Kemeru5

Patlaban Jūrmalas pašvaldība nav iesniegusi informāciju par turpmākajos gados nepieciešamo finansējumu Ķemeru sanatorijas ēkas kompleksa uzturēšanai un turpmāko redzējumu tā izmantošanai, pamatojot to ar finanšu aprēķiniem. Jūrmalai nav skaidra redzējuma par investīciju piesaisti un turpmāko rīcību, kā attīstīt šo kompleksu, informēja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis.

 

Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes 2013.gada 14.augusta sēdē tika skatīts Jūrmalas pilsētas domes pieteikums aizņēmumam Ķemeru sanatorijas iegādei. Tā bija otrā tikšanās reize ar Jūrmalas pašvaldības pārstāvjiem, kur tika pārrunāts Ķemeru sanatorijas iegādes jautājums, norādīja Jarockis.

“Lai no valsts budžeta līdzekļiem tiktu piešķirts aizdevums sanatorijas ēkas kompleksa iegādei, Jūrmalas pilsētas domei ir jāsniedz argumentētas un juridiski korektas atbildes, radot pilnīgu pārliecību, ka izvēlētā darījuma forma ir likumīga un atbilst normatīvajām prasībām,” skaidroja Jarockis.

Vienīgais, ko pašvaldība līdz šim izdarījusi atbilstoši FM norādījumiem, ir novērsusi normatīvo aktu prasību pārkāpumus 2013.gada 25.jūlija lēmumā, to atceļot, un 8.augustā pieņēmusi jaunu domes lēmumu par vēlmi iegādāties ēkas kompleksu, informēja Jarockis.

Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome, uzklausot Jūrmalas pārstāvjus, nolēma, ka Jūrmalas pilsētas dome var saņemt Valsts kases aizņēmumu, izpildot šādus nosacījumus: kad Ķemeru sanatorijas ēkas tiks atbrīvotas no apgrūtinājumiem, iesniegs apliecinājumu, ka pirkuma darījums pilnībā atbildīs normatīvo aktu prasībām komercdarbības atbalsta jomā; iesniegs izvērtējumu zvērinātu advokātu biroja “Raidla, Lejiņš & Norcous” vēstulē minētajam par iespējamiem riskiem, kas saistīti ar mantinieku tiesību un interešu aizsardzību Latvijā un kreditoru prasījumu neievērošanu; iesniegs informāciju par turpmākajos gados nepieciešamo finansējumu Ķemeru sanatorijas kompleksa uzturēšanai; iesniegs padomē pirkuma līguma projektu.

“Par padomes lēmumu sēdē tika informēti Jūrmalas pilsētas domes pārstāvji, detalizēti pārrunājot katru no lēmuma punktiem un panākot vienotu izpratni par iesniedzamo informāciju. Tāpēc nav saprotama Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja rīcība, paziņojot, ka ir mainīts padomes lēmums un uzdoti neizpildāmi mājas darbi,” sacīja Jarockis.

FM apliecina, ka padomes sēdes tiek ierakstītas, līdz ar to ir iespējams pārliecināties par sēdē runāto. Tāpat FM vērš uzmanību, ka pašvaldības priekšsēdētājs sēdes laikā pauda viedokli, ka pieprasīto informāciju iesniegs tuvākajā laikā, kā arī vairākkārtīgi norādīja, ka nav plānots iegādāties Ķemeru sanatoriju ar visiem apgrūtinājumiem.

“Patlaban publiski paustā informācija no Jūrmalas domes priekšsēdētāja puses ir balstīta uz emocijām un nav vērtējama kā konstruktīva, turklāt pretrunā ar sēdē sniegto viedokli,” uzsvēra Jarockis.

FM cer, ka Jūrmalas pilsētas dome apzinās, ka finansējums Ķemeru sanatorijas iegādei tiks nodrošināts no Latvijas nodokļu maksātāju naudas, ka pašvaldībai ir jābūt skaidram redzējumam un mērķim sanatorijas turpmākai attīstībai saskaņā ar pašvaldības funkcijām. Tāpat Jūrmalas pašvaldībai ir ļoti atbildīgi jārīkojas ar finanšu resursiem, nepieļaujot finanšu līdzekļu izšķērdēšanu, jo pilsēta jau vairākkārtīgi ir nonākusi Valsts kontroles redzeslokā par nesaimniecisku darbību ar nodokļu maksātāju līdzekļiem, piebilda Jarockis.

Kā pirmdien, 19.augustā, ziņoja biznesa portāls “Nozare.lv”, cenšoties nepieļaut maksātnespējīgās SIA “Ominasis Latvia” mantas stāvokļa pasliktināšanos, kā arī Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes izvirzīto priekšnosacījumu dēļ “Ominasis Latvia” administrators Ainars Kreics rīkos Ķemeru sanatorijas izsoli.

Jūrmalas pilsētas dome pagaidām vēl nav saņēmusi oficiālu apstiprinājumu, ka tiks rīkota Ķemeru sanatorijas izsole, tāpēc par Jūrmalas pilsētas domes iespējamo dalību izsolē varēs lemt tikai tad, kad tā būs iepazinusies ar izsoles noteikumiem. Kaut arī pašvaldība nevar piedalīties izsolēs un solīt, Jūrmalas pilsētas dome apņēmusies vērtēt visas likumīgās iespējas, kā sanatoriju tomēr iegūt savā īpašumā, sacīja Jūrmalas mērs. Iespējams, pašvaldība šo objektu varētu mēģināt iegādāties par sākumcenu.

Truksnis norādīja, ka, pieņemot lēmumu par Ķemeru izsoli, administrators ir apliecinājis domes iepriekš pausto, ka FM izvirzītie “mājasdarbi” pašvaldībai nav izpildāmi. Jūrmalas mērs pauda nožēlu par šādu notikumu gaitu, kas liecina par bezatbildību un nevēlēšanos pieņemt atbildīgus lēmumus, lai situāciju sakārtotu un nodrošinātu saimnieku, kas par Ķemeru sanatoriju patiešām rūpētos.

Jau ziņots, ka Kreics ir iepazinies ar FM mājaslapā publicēto informāciju par Jūrmalas domes izpildāmiem mājasdarbiem aizņēmuma saņemšanai Ķemeru sanatorijas iegādei un paudis viedokli, ka šādas informācijas pieprasīšana liedz administratoram realizēt Jūrmalas pilsētas domei “Ominasis Latvia” mantu un nodrošināt likumīgu un efektīvu maksātnespējas procesa gaitu, kā arī Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes izvirzītie priekšnoteikumi aizņēmuma saņemšanai praktiski nav izpildāmi.

Maksātnespējīgās SIA “Ominasis Latvia” kreditoru sapulce 17.jūlijā vienbalsīgi nolēma piekrist pārdot Ķemeru sanatorijas kompleksu bez izsoles Jūrmalas pilsētas domei vai pašvaldības dibinātam uzņēmumam atbilstoši piespiedu pārdošanas vērtībai – 4,6 miljoni latu.

FM vēlāk savukārt paziņojusi, ka Jūrmalas pilsētas dome varētu saņemt aizdevumu Ķemeru sanatorijas kompleksa iegādei, ja tā varētu izpildīt virkni nosacījumu, no kuriem vairāki nav tās kompetencē.

Kā ziņots, 1.martā Jūrmalas pilsētas tiesa “Ominasis Latvia” pasludināja par maksātnespējīgu.

Jau ziņots, ka “Ominasis Latvia” mantas kopības summārā piespiedu pārdošanas vērtība ir 4 671 540 latu. Ķemeru sanatorijas kompleksa nekustamā īpašuma piespiedu pārdošanas vērtība ir 3 860 001 lats, kultūras priekšmetu piespiedu pārdošanas vērtība – 21 200 latu, savukārt pārējās kustamās mantas pārdošanas vērtība sasniedz 24 700 latu, kas kopā veido 3 905 901 latu. Tāpat summai ir jāpieskaita pievienotās vērtības nodoklis 765 639 lati, ar kuru cita starpā jāapliek nekustamais īpašums Jūrmalā, Tukuma ielā 42.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+