×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

FM: Partiju ultimātiem nākamā gada budžetā var atļauties vien pāris miljonus latu

LETALETA

Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas departamenta direktors Aleksis Jarockis.

Politisko partiju izvirzītajām prasībām un ultimātiem nākamā gada budžetā ir iespējams papildus piešķirt vien pāris miljonus latu, teica Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis.

 

“Papildus politisko partiju prasībām varētu novirzīt pāris miljonus latu, taču par divu ciparu skaitli nevar būt ne runas,” teica Jarockis.

FM kritizējusi partiju nostāju budžeta veidošanā, kad īsi pirms galīgās vienošanās par budžetu tiek izvirzītas papildus prasības. “Šādi bezatbildīgi, neizvērtējot budžeta iespējas, pieprasīt naudu nav pareizs solis budžeta sagatavošanā,”  teica FM pārstāvis.

Viņš norādīja, ka, pieprasot papildus finansējumu, partijām ir jāiesniedz arī priekšlikumi, kur ņemt nepieciešamos līdzekļus savām prioritātēm, vai arī ministrijām ir jāatsakās no atsevišķām prioritātēm, kam valdība budžetā finansējumu jau piešķīrusi.

Jarockis uzsvēra, ka valdība konceptuāli ir vienojusies par budžeta ieņēmumu daļu un arī iezīmējusi izdevumus, tādēļ FM ar nozaru ministrijām turpina darbu, lai tehniski sagatavotu budžetu.

“FM dara visu iespējamo, lai budžetu Saeimā iesniegtu līdz likumā noteiktajam datumam – 1.oktobrim,” teica Jarockis.

Jau vēstīts, ka koalīcijā nav vienotības par nākama gada budžetu. Reformu partija (RP) un Nacionālā apvienība (NA) paziņojušas, ka budžetu atbalstīs tikai tad, ja valdība papildus finansējumu piešķirs vēl vairākām prioritātēm.

Partijas uzskata, ka nepieciešams rast papildu finansējumu pedagogu algu pieaugumam, jāīsteno valsts atbalsta programma dzimstības veicināšanai. Tāpat nākamgad pakāpeniski jāpārtrauc uzturēšanās atļauju piešķiršana ārvalstniekiem par nekustamā īpašuma iegādi un papildu ienākumu gūšanai valsts budžetā jāievieš ar pašvaldībām analoģisks ostu maksas atskaitījums.

Valdība ir sākusi darbu pie nākamā gada budžeta, ko plānots veidot ar deficītu līdz 0,9% no iekšzemes kopprodukta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+