Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
6. marts, 2016
Drukāt

FM plāno palielināt naudas sodu par autoceļu lietošanas nodevas nesamaksāšanu (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Lietderīgi izvērtēt iespēju palielināt naudas soda apmēru par autoceļu lietošanas nodevas nesamaksāšanu vai nesamaksāšanu pilnā apmērā, secināts Finanšu ministrijas sagatavotajā analītiskajā apskatā par vieglajiem automobiļiem piemērojamajiem nodokļiem Latvijā un Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Tas esot nepieciešams, jo, izvērtējot nodevas neizpildi 2015.gadā, ir secināts, ka daļa autopārvadātāju izvēlās samaksāt salīdzinoši nelielo naudas sodu, nevis apmaksā autoceļu nodevu par valsts galveno autoceļu posmu lietošanu.

Analizējot situāciju autoceļu lietošanas nodevu sfērā, apskata autori arī iesaka izskatīt iespējas tuvināt autoceļu lietošanas nodevas likmes Lietuvas līmenim.

Kā skaidro apskata autori, Latvijā autoceļu lietošanas nodeva jeb eirovinjete attiecas uz kravas automobiļiem virs 12 tonnām un ir atkarīga arī no kravas automobiļa un tā sastāva asu skaita. Lietuvā eirovinjetes piemērošana tiek attiecināta arī uz kravas automobiļiem līdz 3500 kilogramiem jeb N1 kategorijai un autobusiem attiecīgi M2 un M3 kategorijai. Autori arī secina, ka eirovinješu likmes par valsts galveno autoceļu izmantošanu ir augstākas Lietuvā nekā Latvijā, izņemot dienas nodevas likmi kravas automobiļiem ar pilnu masu virs 12 tonnām.

Ieteikts ietvert autoceļu nodevas likumā jaunu autoceļa posmu Tīnūži-Koknese, ko izmanto arī tranzītkravu kustībai, atslogojot autoceļu Rīga-Daugavpils posmā līdz Koknesei.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. murgs no tēmas maksāt neparko Atbildēt

  jau pats ziņojums murgains citejam
  ==================
  secināts Finanšu ministrijas sagatavotajā analītiskajā apskatā par vieglajiem automobiļiem piemērojamajiem nodokļiem
  ===============
  iedziļinaties, tas ir par VIEGLAJIEM AUTIŅIEM APSKATS, bet rindiņu vēlāk jau
  =================
  ecināts, ka daļa autopārvadātāju izvēlās samaksāt salīdzinoši nelielo naudas sodu
  ==================
  RUNĀ PAR AUTOPĀRVADĀTĀJIEM- SMAGAJĀM MAŠINĀM KAM VINJETE JĀPĒRK.
  tik pie mums var pētit vieglos autiņus un secinājumus par smagajiem izdarit

 2. mēs(tauta)
  varam plānot
  sodīt FM par
  nodokļa naudas
  izšķērdēšanu
  citiem
  necaurspīdīgiem
  mērķiem !!

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+