Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
11. augusts, 2014
Drukāt

FM: PVN likmes samazināšana pārtikai nevairos vietējo ražotāju konkurētspēju (1)

nodoklis

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšana pārtikas produktiem nevairos Latvijas uzņēmumu konkurētspēju, norādīja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļā.

Komentējot lauksaimnieku ierosinājumu samazināt PVN likmi pārtikai saistībā ar Krievijas noteikto pārtikas produktu importa embargo, FM norādīja, ka tas nedotu vēlamo rezultātu.

“Aplūkojot ražotāju konkurētspēju, Zemkopības ministrijas pasūtītajā pētījumā ir secināts, ka PVN likme tiešā veidā neietekmē ražotāju konkurētspēju, jo ar šo nodokli tiek aplikts produkcijas gala patēriņš neatkarīgi no tā, vai to ražo vietējais uzņēmums vai ārvalstu ražotājs. Lai gan daļa no PVN likmes pazemināšanai novirzītajiem līdzekļiem nonāktu arī pie vietējiem ražotājiem, tomēr arī ārvalstu ražotāji un lieltirgotāji varētu tādā pat apjomā nopelnīt uz Latvijas valsts budžeta rēķina,” atzīmēja ministrijā.

“Līdz ar to PVN likmes samazināšana pārtikai nedotu vēlamo rezultātu, un ir jādomā par citiem iespējami efektīviem atbalsta mehānismiem sankciju skartajiem uzņēmumiem, pie kā valdība šobrīd arī strādā,” norādīja FM.

Jau vēstīts, ka saistībā ar Krievijas noteikto embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no Eiropas Savienības (ES) Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina samazināt PVN likmi pārtikai.

LOSP sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Garkalne uzsvēra, ka Krievijas importa aizliegums atstās negatīvas sekas uz jebkuru Latvijas uzņēmumu un ražotāju, kas līdz šim savu produkciju eksportēja uz Krieviju. “Šajā situācijā PVN likmes samazināšana ne tikai uzlabos vietējo iedzīvotāju pirktspēju un kopējo tautsaimniecības situāciju, bet arī palielinās mūsu uzņēmēju konkurētspēju vietējā tirgū uz importēto produktu fona, kas mūsu veikalu plauktos nonāk jau ar samazinātu PVN,” sacīja Garkalne.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka PVN pārtikai ir samazināts lielākajā daļā ES valstu un atsevišķās valstīs dažādiem pārtikas produktiem tiek piemērotas atšķirīgas PVN likmes. “Tā kā esam vienotā ES tirgū, tad arī mūsu ražotājiem, pārstrādātājiem un patērētājiem būtu jābūt vienādiem nosacījumiem, lai spētu konkurēt ar citu ES dalībvalstu produktiem,” sacīja LOSP sabiedrisko attiecību speciāliste, piebilstot, ka, samazinot PVN, Latvijā tiktu uzlabota uzņēmējdarbības vide un samazināti cenu kropļojumi, kuri veidojas ēnu un nelegālās ekonomikas ietekmē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas ir ļoti,ļoti interesanti Atbildēt

    Latvija tātad ir vienīgā no visām 123 pasaules valstīm,kurā,samazināta PVN likme nevairos vietējo ražotāju konkurētspēju!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+