Mobilā versija
+1.6°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
10. jūnijs, 2016
Drukāt

FM samazinājusi šī gada IKP pieauguma prognozes

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Finanšu ministrija (FM) samazinājusi šī gada Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozes par 0,5 procentpunktiem.

Atbilstoši jaunajām prognozēm Latvijas ekonomika šogad augs par 2,5%.

Ekonomikas izaugsme šogad būs nedaudz lēnāka nekā 2015.gadā, kad iekšzemes kopprodukts (IKP) palielinājās par 2,7%.

Savukārt 2017.gadā izaugsme paātrināsies līdz 3,5%. FM analītiķi lēš, ka 2017.gadā ekonomikas izaugsme jau kļūs būtiski straujāka, un salīdzinājumā ar iepriekšējām prognozēm IKP pieauguma prognoze nākamajam gadam paaugstināta par 0,2 procentpunktiem.

FM aktualizējusi makroekonomisko rādītāju prognozes 2016.-2019.gadam, sākot 2017.gada valsts budžeta projekta un vidēja termiņa budžeta ietvara sagatavošanu.

FM atzīmē, ka, sagatavojot makroekonomisko rādītāju prognozes, tā par pamatu izmanto sezonāli neizlīdzinātos nacionālo kontu datus, kas atbilst starptautiskajai praksei attiecībā uz budžeta sagatavošanu.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+