Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
10. jūnijs, 2016
Drukāt

FM samazinājusi šī gada IKP pieauguma prognozes

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Finanšu ministrija (FM) samazinājusi šī gada Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozes par 0,5 procentpunktiem.

Atbilstoši jaunajām prognozēm Latvijas ekonomika šogad augs par 2,5%.

Ekonomikas izaugsme šogad būs nedaudz lēnāka nekā 2015.gadā, kad iekšzemes kopprodukts (IKP) palielinājās par 2,7%.

Savukārt 2017.gadā izaugsme paātrināsies līdz 3,5%. FM analītiķi lēš, ka 2017.gadā ekonomikas izaugsme jau kļūs būtiski straujāka, un salīdzinājumā ar iepriekšējām prognozēm IKP pieauguma prognoze nākamajam gadam paaugstināta par 0,2 procentpunktiem.

FM aktualizējusi makroekonomisko rādītāju prognozes 2016.-2019.gadam, sākot 2017.gada valsts budžeta projekta un vidēja termiņa budžeta ietvara sagatavošanu.

FM atzīmē, ka, sagatavojot makroekonomisko rādītāju prognozes, tā par pamatu izmanto sezonāli neizlīdzinātos nacionālo kontu datus, kas atbilst starptautiskajai praksei attiecībā uz budžeta sagatavošanu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+