Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
28. augusts, 2015
Drukāt

FM saņemti vairāk nekā simts priekšlikumi ēnu ekonomikas mazināšanai (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Pēc Ēnu ekonomikas apkarošanas padomē noteiktā uzdevuma ministrijām un valdības sociālajiem un sadarbības partneriem iesniegt priekšlikumus ēnu ekonomikas mazināšanai savās nozarēs, Finanšu ministrija kopumā saņēmusi vairāk nekā simts dažādus ierosinājumus, portālu “La.lv” informēja finanšu ministrijas pārstāve Maija Straupmane.

“Finanšu ministrija novērtē ministriju un mūsu partneru gatavību iesaistīties un risināt ēnu ekonomikas problēmu. Iesniegtie priekšlikumi ir solis tuvāk izpratnei, ka tas izdarāms tikai mums visiem koordinēti sadarbojoties. Šie priekšlikumi būs pamats turpmākajām diskusijām un darbam, lai arvien vairāk mazinātu ēnu ekonomikas apmērus, tiecoties uz valsts un tās iedzīvotāju labklājību,” norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

Šobrīd Finanšu ministrija turpina darbu pie “Valsts iestāžu darba plāna ēnu ekonomikas mazināšanai 2016. – 2020. gadam” projekta sagatavošanas, kurā iesniegtie priekšlikumi pēc to izvērtēšanas tiks iekļauti.

Ņemot vērā to, ka ēnu ekonomikas mazināšana ir valsts kopējs uzdevums, kurā jāiesaistās ne tikai Finanšu ministrijai un Valsts ieņēmumu dienestam, pēdējā Ēnu ekonomikas apkarošanas padomes sēdē tās dalībnieki vienojās par priekšlikumu iesniegšanu ēnu ekonomikas mazināšanai savās nozarēs. Īpašu uzmanību institūcijas un sociālie un sadarbības partneri tika aicināti pievērts tādām jomām kā būvniecība, mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība, sabiedriskie pārvadājumi un pakalpojumu sektors, kurās izvairīšanās no nodokļu nomaksas un patiesās peļņas slēpšana ir īpaši izplatīta.

Pēc austriešu ekonomikas profesora F. Šneidera (Schneider) pētījuma prognozētais ēnu ekonomikas apmērs Latvijā 2015. gadā ir 23,6% no iekšzemes kopprodukta (IKP), tikmēr abās mūsu kaimiņvalstīs, Lietuvā un Igaunijā, attiecīgi 25,8% un 26,2% no IKP.

Savukārt Rīgas Ekonomikas augstskolas Ilgtspējīga biznesa centra pētnieka Arņa Saukas pētījuma rezultāti par ēnu ekonomikas uztveres indeksu, kas balstīts uz Baltijas valstu uzņēmēju aptaujām, liecina, ka 2014. gadā ēnu ekonomikas īpatsvars Latvijā ir 23,5%, kamēr Lietuvā – 12,5% un Igaunijā – 13,2%.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nodokļu sistēmu Latvijā vajag Pilnīgi Jaunu! Caurspīdīgu visām! Absolūti Neaizgāju! Visas shēmas momentāli uzkārties! Bet daudzi Lēmēji no tā mūk, kā no uguns! Jo daudziem tad vairs nebūs Peļņa! Un jāmaina nodokļu maksātājiem nodokļu lielums! Tas ko tikko piekārtojušies, tas ir Blefs! Bieziem, sākot ar 2000 euro, jau jūtami lieli nodokļi! Un jo Lielākas algas, jo treknās nodokļi! 50-70%. Azartspēlēm uzkraut kaklā, 70% nodokļos! Lai viņi pazūd no Latvijas ikdienas! Vienkāršiem cilvēkiem mazi nodoklīši! Bet jo naudīgāks, jo Treknās lai maksā! Nodokļus Biezajā mājām! Super dārgiem dzīvokļiem! Alkoholam lielus nodokļus, arī tabakas izstrādājumiem! Auto stāvlaukumi, stāvēšana, itīpaši Vecrīgā, 20 eiro stundā! Centrā, sākot no 10-15 eiro stundā! Ir ļoti daudz kur paņem lielu naudu valsts kasei! Bet tie Lēmēji negrib to darīt!

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+