×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

“FMS” nopērk Ziemaļvalstu IT milzis “Visma Group” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pazīstamās resursu vadības programmas “Horizon” un citu biznesa IT risinājumu izstrādātājs SIA “FMS” kļuvis par vienas no lielākajām Ziemeļvalstu IT kompānijām – “Visma Group” daļu. Tā nopirkusi visas SIA “FMS” un SIA “FMS Software” akcijas. Darījuma summa netiek minēta.

„Mēs jau kādu laiku meklējām investoru, kas uzņēmumam palīdzētu attīstīties, nodrošinot pieeju jaunām tehnoloģijām, zināšanām un plašākam tirgum. Tāpēc uzsākām sarunas ar Norvēģijas uzņēmumu “Visma Group” un beidzot varam ar prieku paziņot, ka darījums ir noslēgts,” stāsta SIA “FMS” izpilddirektors Jānis Bergs.

Viņš ir gandarīts, ka uzņēmums nu ir daļa no starptautiski spēcīgas IT kompānijas, kas turpmākajos gados varēs veikt nozīmīgus ieguldījumus uzņēmuma attīstībā. Arī SIA “FMS” vadības komanda ir motivēta turpināt darbu “Visma Group” sastāvā.

Īpašnieku maiņa neietekmēs uzņēmuma ikdienas darbu un attiecības ar klientiem, kompānija turpinās darbu kā iepriekš.

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas prezidente Signe Bāliņa atzīmē, ka „Visma Group” kļūšana par FMS īpašniekiem ir viens no nozīmīgākajiem darījumiem Latvijas IT nozarē pēdējo desmit gadu laikā. Tas parāda, ka mūsu IT nozare ir perspektīva, un Latvijas uzņēmumi spēj piesaistīt globāli nozīmīgu kompāniju interesi un līdzekļus.

“Visma Group” ģenerāldirektors Oisteins Mūens (Øystein Moan) apstiprina: „FMS iegādāšanās saskan ar “Visma” izaugsmes stratēģiju un fokusu uz resursu vadības un biznesa inteliģences risinājumu tirgu. “Visma” jau ilgāku ir apsvērusi attīstības iespējas Baltijā, tāpēc esam priecīgi par noslēgto darījumu. “Visma” jau ir pārstāvēta Lietuvā un uzskatām, ka FMS iegāde pavērs jaunas izaugsmes iespējas reģionā.”

Mūens norāda arī uz to, ka Baltijas valstis un Ziemeļvalstis biznesa jomā ir cieši saistītas, tās ir Eiropas Savienības dalībvalstis ar augošu tautsaimniecību un ar izaugsmes potenciālam.

„Mūsu mērķis ir turpināt attīstību un izmantot “Visma” spēcīgo produktu un pakalpojumu klāstu Baltijas valstīs. Tāpēc FMS ir nozīmīgs uzņēmuma papildinājums ar spēcīgiem produktiem, vērtīgiem klientiem un ļoti kompetentu komandu,” atzīst “Visma Group” ģenerāldirektors.

“Visma Group” ir resursu vadības (ERP) programmatūras tirgus līderis Ziemeļvalstīs. Uzņēmuma produktus un pakalpojumus izmanto ap 340 000 klientu visā Ziemeļeiropā, vēl 330 000 klientu sadarbojas ar “Visma Group” kā ar programmatūras uzturēšanas partneri. Grupā strādā 5600 darbinieku, tās apgrozījums 2013. gadā pārsniedza 800 miljonus eiro.

Savukārt SIA “FMS” ir vadošais resursu vadības, biznesa inteliģences un programmatūras konsultāciju uzņēmums Latvijā. Kompānijā strādā 197 darbinieki, un uzņēmuma apgrozījums 2013. gadā bija astoņi miljoni eiro. Uzņēmumam ir daudzu gadu pieredze resursu vadības sistēmu un biznesa inteliģences risinājumu jomā. Tā pazīstamākais produkts ir resursu vadības sistēma “Horizon”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Normala strategiskas technologijas starptautiska attistiba ari uz rietumpusi, un ekonomijas balansam tik vajadziga … !

Draugiem Facebook Twitter Google+