Uncategorized

Fogelis kļuvis par jauno LOV valdes priekšsēdētāju 0

Foto: LETA

Par jauno Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes priekšsēdētāju apstiprināts līdzšinējais Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Einars Fogelis.

Par Fogeli kā nākamo LOV priekšsēdētāju otrdien lēma LOV dalībnieku sapulce, kurā piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas, LOK un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pārstāvji.

“Tas ir liels izaicinājums vadīt LOV turpmāko attīstītību. Par galveno sava darba prioritāti esmu noteicis ciešu sadarbību ar sporta federācijām, treneriem un sportistiem ciešā saiknē ar pašvaldībām un olimpiskajiem centriem, nodrošinot mūsu sportistiem sekmīgu sagatavošanos atbildīgajiem startiem, jo īpaši olimpiskajām spēlēm. Starp galvenajiem veicamajiem uzdevumiem redzu arī LOV sporta zinātnes un medicīnas laboratorijas pilnveidi un attīstību, kas arī turpmāk spētu nodrošināt augstus sporta rezultātus, kā tas ir bijis līdz šim,” uzsvēris Einars Fogelis.

Līdz šim valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīja Andris Kalniņš, kurš savu profesionālo darbību turpinās Latvijas Sporta federāciju padomes prezidenta amatā.

Fogelis LOV valdes priekšsēdētāja amata pienākumus sāks pildīt trešdien.

Fogelis bijis Latvijas delegācijas vadītājs piecās olimpiskajās spēlēs, bet no 2004.gada līdz šīgada septembrim pildījis LOK ģenerālsekretāra pienākumus. Kā ziņots, pagājušajā nedēļā par LOK ģenerālsekretāru tika ievēlēts Žoržs Tikmers, kurš kopš 2004.gada bija LOK viceprezidents.

Savukārt Nacionālo sporta padomi turpmāk vadīs nevis izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, bet gan Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, šodien nolēma valdība. Izmaiņas oficiāli tiek pamatotas ar vēlmi veidot “ciešāku sasaisti ar Nacionālajā sporta padomē un Ministru kabinetā pieņemamajiem lēmumiem, īpaši saistībā ar valsts budžeta projekta veidošanu”. Reāli Ķīlis padomes vadībā tiek nomainīts pēc tam, kad vairākas sporta organizācijas pauda neapmierinātību ar sporta nozares atstāšanu pabērna lomā.

Saskaņā ar grozījumiem no Nacionālās sporta padomes tiek izslēgts bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK), bijušais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretārs Mareks Gruškevics un bijušais biedrības “Latvijas Augstskolu sporta savienība” prezidents Uldis Švinks. Latvijas Nacionālajā sporta padomē turpmāk darbosies tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB-LNNK), IZM valsts sekretāra vietniece, Sporta un jaunatnes departamenta direktore Ulrika Auniņa, Latvijas augstskolu sporta savienības prezidente Agita Ābele un Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis.

Valdībā šodien apstiprināti arī IZM sagatavotie grozījumi Nacionālās sporta padomes nolikumā. Tie precizē Nacionālās sporta padomes protokola sagatavošanas termiņu un parakstīšanas procedūru. Saskaņā ar Sporta likumu Nacionālā sporta padome ir sabiedriska konsultatīva institūcija, kas piedalās valsts sporta politikas izstrādē, veicina sporta attīstību un sadarbību sporta jomā, kā arī lēmumu pieņemšanu jautājumos, kas attiecas uz sportu. Arī padomes nolikumu, padomes sastāvu un tās priekšsēdētāju apstiprina Ministru kabinets.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
6 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
4 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
4 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
5 stundas