×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Folkloras kopai “Savieši” 35 gadi, aicina pazirgoties kopā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

24. oktobrī plkst.15 Zirgu pastā, Dzirnavu ielā 46, notiks folkloras kopas “Savieši” 35 gadu jubilejas koncerts “Tie zirgi zviedz”, kurš būs kā sadziedāšanās vakars ar visu laiku “saviešiem”, LA.lv uzzināja Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Folkloras kopa “Savieši” tika izveidota 1980. gadā Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (tagadējā Rīgas dizaina un mākslas vidusskolā). Kopas pastāvēšanas gados “Saviešu” dalībnieku skaits dažādos laika posmos kopēji sasniedzis pat vairākus simtus. Kopā krustu šķērsu izbraukāta Latvija un sadziedāti, sadancoti, saspēlēti un pieredzēti dažādu krāsu notikumi arī ārpus tās.

Ir izaugusi paaudze, kas šobrīd ir aktīvi keramiķi, koka, stikla un tekstila mākslinieki, dabas pētnieki un vēstures doktori, kas aktīvi darbojas Latvijas kultūras telpā.

Daudzu “Saviešu” bērni ir uzauguši latviešu folkloras kustības vidē un turpina vecāku iesākto latviskuma saglabāšanas ceļu. Folkloras kopa “Savieši” satiekas un dzied Rīgā, bet katrs izjūt ciešu piederību savam Latvijas novadam.

“Savieši” krāj, glabā, “ceļ saulītē”, iepazīstas paši un iepazīstina citus ar izzūdošiem vārdiem latviešu valodā un mazdzirdētām tautas dziesmām visu novadu labākajās dziedāšanas tradīcijās.

Koncerta norises vieta, Zirgu pasts, nav izvēlēta nejauši, jo tieši šajās telpās folkloras kopa tika izveidota. Koncerta pamatā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar kopas darbības laiku 35 gadu garumā un šī gada aktuālo tēmu: zirgu krāsu nosaukumiem latviešu valodā.

Ieeja koncertā bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+