Kultūra
Literatūra

Folkloras krājējs Pakalns dalīsies jokos par Ziemassvētku vecīti 16

Foto: LETA/EPA

7. decembrī, ceturtdien, no plkst.17 līdz 19 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Telpā -15+ notiks lekcija ar daudziem attēliem un video klipiem “Joki par Santa Klausu un Ziemassvētkiem internetā”, LA.lv uzzināja LNB.

Ar Ziemassvētkiem un gadu miju saistītie simboliskie priekšmeti, tēli, ticējumi un ieradumi Eiropā ir bijuši ļoti mainīgi, it īpaši pēdējā gadsimta laikā. Mūsdienu “Ziemassvētku mitoloģijā” arvien lielāku nozīmi iegūst humoristiski elementi, bet neoficiālajā kultūrā – joki, kas balansē uz pieļaujamības robežas.

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts pētnieks Guntis Pakalns iepazīstinās ar savu vizuālo joku kolekciju par Santa Klausu un Rūdolfu, Ziemassvētku dāvanām, Salatēvu un Sniegbaltīti, eglīti, sniegavīriem un citiem ar šiem svētkiem saistītajiem tēliem un simboliem.

Materiālus internetā viņš sāka vākt 2005. gadā, katru gadu kolekciju papildinot. Mēģināsim saprast, kāpēc cilvēki dažkārt joko par visnopietnākajām tēmām, kā ar jokiem cenšas pārvarēt pirmssvētku stresu un pretoties komercializācijas ideoloģijai. Lekcija paredzēta ar diskusiju elementiem – jebkurā brīdī klausītāji drīkst uzdot jautājumus un izteikt iebildumus.

Ieeja bez maksas ar iepriekšēju pieteikšanos e-pastā iveta.krumina@lnb.lv vai pa tālr. 29466511

LA.lv