Mobilā versija
-2.8°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
21. janvāris, 2015
Drukāt

Folkloras skolā stāstīs par Rusteiķa filmu “Dzimtene sauc. Kāzas Alsungā”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Visu nākamo nedēļu, no 26. līdz 30. janvārim, Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC) risināsies Folkloras skolas IV sesija, LA.lv uzzināja LNKC.

Programma katru dienu no plkst. 10 līdz aptuveni plkst. 17, tajā iekļauta gan tautas un pasaules mūzika, gan arheoloģija un tautastērpi, gan režija un stāstāmā folklora. Savukārt otrdien, 27. janvārī plkst.14 LNKC zālē etnogrāfiskā ansambļa “Gudenieku suiti” vadītāja Lidija Jansone stāstīs par suitu kāzām un komentēs vietas un cilvēkus, kas atainoti Aleksandra Rusteiķa 1935. gada filmā “Dzimtene sauc. Kāzas Alsungā”.

LNKC sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika stāsta, ka skolas mērķis ir paplašināt zināšanas tradicionālajā kultūrā un ar to saistītajās nozarēs – arheoloģijā, antropoloģijā un filozofijā. Folkloras skolas absolventi saņems apliecību par kursu programmas sekmīgu apguvi. Folkloras skolu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, aicināts ikviens interesents.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+