×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Fonds “Viegli” aicina uz Ziemassvētku ieskaņas koncertiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau sesto gadu Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” aicina lielus un mazus uz fonda “Viegli” Ziemassvētku koncertiem Dzelzceļa muzejā 16., 17. un 18. decembrī.  Koncertos “Mēs skaitījām un nonācām pie Viena” mūziķi Renārs Kaupers, Goran Gora, Māra Upmane–Holšteine un El Mars, kā arī fonda “Viegli” draugi izdziedās skaistākās dziesmas no fonda “Viegli” izdotajiem albumiem: “Viegli”, “Vakars. Pietura. Jasmīns” un “Loks paliek vaļā”. Šobrīd vēl iespējams iegādāties biļetes uz dienas papildkoncertu 18. decembrī.

Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” rīkotie Ziemassvētku ieskaņas koncerti jau piecus gadus pulcējuši ievērojamu skatītāju pulku, gada nogalē Dzelzceļa muzejā iedziedot dzejnieka Imanta Ziedoņa domu jaunos muzikālos stāstos. Arī šogad koncertos skanēs dziesmas ar I. Ziedoņa vārdiem no trim fonda līdz šim izdotajiem albumiem “Viegli”, “Vakars. Pietura. Jasmīns” un “Loks paliek vaļā”.

“Tas ir gandrīz neticami, ka esam kopā jau tik ilgu laiku! Tieši ar Goran Goru nesen runājām, ka šādas neparastas muzikantu savienības parasti ir viena albuma projekti, bet fonda “Viegli” muzicēšana turpinās jau sesto gadu, un tas ir brīnišķīgi!” saka viens no fonda “Viegli” dalībniekiem, mūziķis Renārs Kaupers.

Dziedātājs atklāj, ka šogad koncerti izskanēs nesen pārizdotās Imanta Ziedoņa grāmatas “Es skaitīju un nonācu pie Viena” zīmē. “Gribas cerēt, ka šī krājuma gaišumu – gan vizuālo, gan saturisko – mums izdosies noturēt arī uz skatuves un, kopā dziedot un skaitot, nonākt pie tā paša, pie kā reiz nonāca Imants,” piebilst R. Kaupers. Viņaprāt, “Viegli” ir kaut kas vairāk par Ziemassvētku koncertiem un ikgadējā tikšanās Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā ir kas īpašs gan pašiem mūziķiem, gan klausītājiem.

Lai koncerta apmeklētāji varētu izbaudīt īpaši sirsnīgo svētku atmosfēru, jau stundu pirms pasākuma būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs: piemēram, atrast īsto dzejoli Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēkā, veldzēties ar kluba “Piens” sagādātajiem ziemīgiem laikapstākļiem atbilstošiem dzērieniem, baudīt gardās piparkūkas, ar “Latvijas Pasta” starpniecību nosūtīt mākslinieces Ievas Krūmiņas zīmētās pastkartes saviem draugiem vai arī iegādāties Ziemassvētku dāvanas no fonda “Viegli” pūra lādes. Par radošiem pārsteigumiem bērniem pirms koncerta jau otro gadu rūpēsies zinātkāres centrs “Zinoo”.

Notikuma rīkotāji, Imanta Ziedoņa muzejs, piebilst, ka mūziķu sastāvs katrā koncertā var atšķirties. Visi ienākumi no biļešu tirdzniecības tiks ieguldīti Imanta Ziedoņa muzeja mērķu īstenošanā. 2010. gadā dzejnieks Imants Ziedonis novēlēja sava muzeja veidošanu fondam “Viegli”, lai īstenotu senu sapni par to, ka viņa vasaras māja Murjāņos top par netipisku muzeju – vietu jaunradei. Iecerēts, ka Ziedoņa muzejs būs katra ceļš uz radošu ideju īstenošanu un sevis izzināšanu.

 

Varbūt noder!!

Koncerti: 16. XII 19.00; 17. XII 15.00 un 19.00, 18. XII 13.00 (papildkoncerts) un 17.00

Biļetes – www.ekase.lv

Cena: EUR 21 – 41. Pieejamas arī īpašas ģimeņu un bērnu biļetes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+