Kultūra
Mūzika

Fonds “Viegli” rīkos labāko latviešu dziesmu koncertu līdzās Ziedonim veltītajam kartupeļu laukam0

Foto: fonds “Viegli”

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” 12. jūlijā aicina uz brīvdabas koncertu “Kartupeļu ziedonis”, kas notiks līdzās kulturālo kartupeļu laukam Pārventas parkā, Kuldīgā, LA.lv uzzināja fondā Viegli”.

Jūlija vidū, kartupeļu ziedēšanas laikā, ikvienam būs iespēja piedzīvot koncertu, kurā skanēs “lielās dziesmas” – labākās latviešu komponistu dziesmas “Kartupeļu bigbenda” izpildījumā.

Brīvdabas koncertu sastāvs turpmāko gadu laikā mainīsies, padarot katru koncertu par iepriekš neparedzamu noslēpumu.

“Koncepts par mūziku, dziesmām, kas latviešiem ir lielas un svarīgas, radās pirms kāda laika, iespaidojoties no amerikāņu dziesminieka Džonija Keša, kurš ieskaņoja, viņaprāt, svarīgākās un skaistākās citu mūziķu komponētās dziesmas albumu sērijā “American”.

Arī es tobrīd atskārtu, ka latviešu mūzikā ir ļoti daudz dziesmu, par kurām es varu droši teikt: “Es gribētu būt šo dziesmu autors!”

Beidzot šī ideja ir materializējusies un pirmais koncerts notiks jau šovasar, kartupeļu ziedēšanas laikā, Kuldīgā,” pauž dziesminieks Goran Gora.

Īpaši aranžētas koncertā skanēs tādas laika pārbaudi izturējušas dziesmas, kā Imanta Kalniņa “Dūdieviņš”, grupas “Pērkons” dziesma “Pie baltas lapas”, Edgara Liepiņa izpildītā “Tāpēc jau, ka nevar zināt kāpēc” un daudzas citas, kas koncertā mijiedarbosies ar Imanta Ziedoņa dzejas lasījumiem.

Kartupeļu lauks Kuldīgā apliecina Imanta Ziedoņa pārlaicīgo literāro darbu “Kurzemīte”, kas būs Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” un Ziedoņa muzeja fokusā turpmākos gadus.

Imanta Ziedoņa muzejs kopā ar fondu “Viegli” iedzīvina grāmatā paustās vērtības par cilvēkiem, kultūru un sabiedrību kopumā ar jauna medija palīdzību – Kartupeļu lauka radio (KLR).

Šobrīd interneta radio ēterā izskan latviešu un ārvalstu mākslinieku skaņdarbi, kas izceļas ar savu kvalitāti un gaumīgumu, kā arī pirmie autorraidījumi. KLR dzirdams interneta vietnē fondsviegli.lv/lv/radio un Android, iOS viedierīču lietotnēs.

Fonda “Viegli” mūziķi un draugi sociālajos medijos aizsākuši akciju #esklausosKLR, kas mudina ikvienu ieslēgt KLR un izbaudīt jaundzimušā radio saturu.

Saistītie raksti

Kartupeļu lauka ideja Pārventas parkā, Kuldīgā, tapusi sadarbībā ar Kuldīgas novada Domi un realizēta pateicoties uzņēmumam “Amazone grupa”. Koncerta dienā, 12. jūlijā, ikvienam būs iespēja piedzīvot, sajust, iemācīties un izpausties dažādās ēverģēlībās saistībā ar kultūraugu kartupeli.

Kopā ar fonda “Viegli” draugiem un atbalstītājiem tapusi īpaša pasākumu programma visas dienas garumā, kur norisināsies bezmaksas radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, izglītojoši semināri gan lauksaimniecības nozares profesionāļiem, gan ikvienam interesentam.

LA.lv