×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2012
Drukāt

Fondu maksājumu apturēšana neietekmēs valsts budžetu

LETA/AFPLETA/AFP

Eiropas Komisijas (EK) lēmums uz laiku apturēt ES fondu maksājumus Latvijai nekādā veidā neatstās iespaidu uz šā gada valsts budžeta maksājumiem, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.

Šogad valsts budžetā maksājumiem ES fondu īstenotājiem paredzēts finansējums vairāku simtu miljonu latu apmērā, ar kuriem var nodrošināt fondu apguvi plānotajā apjomā. Tāpēc izmaksu kārtība netiks mainīta un viss notiks plānotajos termiņos.

Savukārt EK lēmums attiecas tikai uz to daļu, kurā pēc projektu noslēguma Latvija saņem līdzekļus no EK atpakaļ budžetā. Līdzīga situācija bija izveidojusies arī pērn, kad izmaksas uz laiku tika apturētas, bet vēlāk Latvija saņēma vienkārši lielāku pārskaitījuma apjomu.

EK devusi Latvijai laiku divus līdz trīs mēnešus, lai novērstu nepilnības vadības un kontroles sistēmā un, lai gan FM tās uzskata par pārmērīgām, darbs jau esot uzsākts un, iespējams, visi darbi tikšot noslēgti jau ātrāk par šo termiņu. Paralēli tiekot vērtēta arī EK prasība par revīzijas sistēmas pastiprināšanu.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) uzdevis Finanšu ministrijai (FM) un atbildīgajām institūcijām novērst nepilnības un neprecizitātes, kuru dēļ apturēti divu Eiropas Savienības (ES) fondu maksājumi.

Kā aģentūru LETA informēja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke, Dombrovskis jau pirms vairākām nedēļām ir pārrunājis jautājumu par gaidāmo ES fondu līdzekļu izmaksāšanas pārtraukšanu ar finanšu ministru Andri Vilku (V) un koalīcijas partneriem, kā arī devis skaidrus uzdevumus nepilnību novēršanai.

Kā ziņots, Eiropas Komisija (EK) uz laiku apturējusi ES fondu maksājumus Reģionālās attīstības fonda (ERAF) programmās “Uzņēmējdarbība un inovācijas” un “Infrastruktūra un pakalpojumi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+