Apbrīno

“Foo Fighters” blieziens Rīgas sirdī – Lucavsalā 16

Publicitātes foto

21. jūnijā Lucavsalu ar brīvdabas rokkoncertu Latvijas publiku iepriecinās viena no pasaules labākajām koncertgrupām “Foo Fighters”. Daugavas krastā būs amerikāņu rokgrupas pirmā un vienīgā uzstāšanās Baltijā. Šajā vēsturiskajā dienā koncerta viesi būs pasaulslavenais Skotijas trio “Biffy Clyro”, kā arī atzītais ASV un Lielbritānijas duets “The Kills”.

“Foo Fighters” vairāk nekā 20 gadus pārliecinoši nostiprinājušies rokmūzikas virsotnē, kļūstot par vienu no labākajām koncertgrupām pasaulē un pieprasītākajiem festivālu māksliniekiem. Šogad slavenā Glastonberijas festivāla hedlaineri būs tieši “Foo Fighters”, kā arī starp Eiropas slavenākā festivāla galvenajiem māksliniekiem paziņoti arī “Biffy Clyro”, kuri kāps uz skatuves Rīgā – tieši pirms “Foo Fighters”. Arī leģendārā Roskildes festivāla galvenie mākslinieki šogad būs “Foo Fighters”! Grupas kontā ir 11 prestižās “Grammy” balvas.

Rīgas koncerta apmeklētājiem Deivs Grols, Teilors Hovkins, Neits Mendels, Kriss Šiflets un Pets Smīrs sola enerģijas pārpilnu, episku koncertu, kura laikā izskanēs grupas grāvēji “The Pretender”, “Everlong”, “Best Of You”, “All My Life”, “My Hero”, “Learn To Fly”, “Walk”, “Something From Nothing” un daudzi citi. “Par “Foo Fighters” blieziena apmēru liecina arī gadījums, kad Jaunzēlandes ziemeļu pilsētā Oklendā tika reģistrēti pazemes grūdieni, ko, iespējams, lēkājot un dejojot, izraisīja 50 000 “Foo Fighters” koncerta apmeklētāju,” teic FBI Latvija pārstāvis Kristaps Kārkliņš.

Koncerta iesildītāji “Biffy Clyro” pēdējo gadu laikā apliecinājuši sevi kā vienu no pasaules interesantākajām grupām, un tās popularitāte jau sasniegusi milzu apmērus. Skotijas trio šovi daudzviet Eiropā ir izpārdoti, turklāt “Biffy Clyro” šovasar izdotais albums “Ellipsis” guvis milzu panākumus visā pasaulē. “Katru koncertu “Biffy Clyro” dalībnieki uz skatuves kāpj kailiem torsiem. Grupas koncertos atmosfēra parasti ir tā uzkarsēta, ka nāksies ķert gaisa vēsmas virs pūļa galvām, lai atvēsinātos,” tā K. Kārkliņš.

Savukārt duets “The Kills” ir dibināts 2000. gadā, apvienojoties amerikāņu dziedātājai Elisonai Moshartai un britam Džeimijam Hinsam. “The Kills” šogad pieteica savu atgriešanos, laižot klajā piekto studijas albumu “Ash & Ice”. Aizvadītajā vasarā grupa muzicēja festivālā “Isle of Wight” Lielbritānijā, Koačellas mūzikas un mākslas festivālā Kalifornijā un citos, gūstot nedalītu publikas mīlestību. Savukārt par “The Kills” K. Kārliņš saka: “”The Kills” pastāvīgi uzturējuši hipsterīgu antizvaigžņu imidžu. Tas gan viņiem nav traucējis regulāri atrasties britu singlu topa vadošajās pozīcijās ar savām dziesmām. Aizvadītajā vasarā “The Kills” muzicēja Eiropas lielākajos festivālos, gūstot nedalītu publikas uzmanību un lieliskas mūzikas žurnālistu atsauksmes.”

Pirms abiem lielajiem iesildītājiem klātesošos Daugavas krastā izklaidēs arī šobrīd aktuālākā Igaunijas koncertgrupa “Elephants From Neptune”.

 

21. VI 18.30 Lucavsalā, Rīgā

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: no EUR 69 līdz 199

 

LA.lv